Najlepsi uczniowie klas IV-VI w pierwszym półroczu 2015/2016
Średnia ocen równa lub wyższa niż 4,75
Klasa IVa
Amelia Ciepichał
Kinga Kijowska
Klasa Va
Nikola Garbarz
Julia Jakubowska
Laura Miska
Aleksandra Wilkosz
Klasa Vb
Sebastian Bartosik
Natalia Gołąb
Mikołaj Gorzałczany
Nartosz Kwiatkowski
Aleksandra Marzec
Jan Melczewski
Martyna Oraczewska
Bartosz Trzepałka
Gabriela Pokorniak
Kaja Wawrzaszek
Klasa VIa
Simona Bujak
Oliwia Łanecka
Wiktoria Skrzypiec
Klasa VIb
Patrycja Kwiatek
Małgorzata Lewińska
Paulina Stachowicz
Julia Staniszewska
Oliwia Wójcik
100% frekwencji w pierwszym półroczu mieli:
Kl IV
Kamil Kubik
Oskar Turczyn
Alan Zawartka
Kl VIa
Oliwia Płaszewska
Kl VIb
Jan Gładysz
Paulina Stachowicz
Oliwia Wójcik
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i zdrowia:)
Spotkania walentynkowe w świetlicy szkolnej
W poniedziałek 15 lutego Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej wraz z Opiekunami zorganizował „Spotkania walentynkowe” dla klas I-III i IV-VI.
Na początku spotkań było coś „dla umysłu”. W obecności p. Dyrektor Urszuli Trzepałki i Wychowawców zostały podsumowane wyniki nauczania z I półrocza. Pochwały otrzymali „Najlepsi Uczniowie” w nauce, zachowaniu i systematycznym uczęszczaniu do szkoły.
Najmłodszych uczniów chwaliła p. Grażyna Jakubowska, a starszych p. Ewa Skóra. Pani Maria Bąk wyróżniła zwycięzców konkursów przyrodniczych.
Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali od Opiekunów Samorządu walentynkowe serduszka, a ich nazwiska będą wkrótce umieszczone na stronie internetowej naszej Szkoły.
Następnie było coś „dla ducha”. Spotkania walentynkowe zostały ożywione przez występ urokliwych Czarownic. Koło teatralne z klasy VIB wystąpiło z barwnym i dynamicznym przedstawieniem przygotowanym wg fragmentu klasycznej sztuki pt. "Makbet" Wiliama Szekspira. Reżyserem mini występu była opiekunka kółka p Alicja Sendek. Taniec niezwykłych i sympatycznych Przybyszek z innego świata przyciągnął oczy publiczności. Na koniec Czarownice wyciągnęły z kotła coś „dla serca” czyli walentynkowe kartki, które zostały rozdane w poszczególnych klasach.
W tym dniu przekazaliśmy sobie wyrazy sympatii i przyjaźni. Być może w naszej pczcie były też walentynki z wyznaniem miłości?!
Dziękujemy p. Przemkowi Gołębiowskiemu za pomoc w przygotowaniu spotkań.
Opiekunowie Samorządu : J. Wędel, R. Musiał, G. Jakubowska
Zdjęcia w naszej Galerii ;)
Klasy szóste uczyły się w Krakowie
Klasy szóste były dziś na wycieczce programowej do Krakowa i Igołomii.
Lekcja 1 - religia
Temat: Trzeba być dobrym jak chleb.
Pierwszym punktem naszej czwartkowej eskapady było odwiedzenie Muzeum Brata Alberta w Igołomii. Muzeum znajduje się w nowootwartym budynku i jest prowadzone przez Siostry Albertynki na codzień pomagające ubogim, bezdomnym i starcom. Dzięki naszej Siostrze Przewodniczce zaznajomiliśmy się z ciekawym i burzliwym życiorysem polskiego patrioty, uczestnika Powstania Styczniowego, uzdolnionego malarza a później działacza społecznego oraz założyciela zakonu Albertynów - czyli świętego Brata Alberta = Adama Chmielowskiego.
Obejrzeliśmy multimedialną prezentację jego obrazów, a także rekonstrukcję pokoju ziemiańskiego z Małopolski z okresu zaborów. Poznaliśmy też rzeczywistość funkcjonowania komory celnej rosyjsko-austriackiej w XIX w.
Lekcja 2 - matematyka
Temat: Zadania praktyczne z odczytywania diagramów i obliczeń pieniężnych.
Wspólnie udaliśmy się do centrum handlowego, odszukaliśmy na planie położenie restauracji. zlokalizowaliśmy ją a następnie każdy "pracował" już według swojego uznania, albo w małych grupach, albo indywidualnie wybierając z oferty najkorzystniejsze propozycje, rozdzielając koszty i ilość produktów sprawiedliwie na wszystkich przyjaciół biorących udział we wspólnych zakupach;)
Lekcja 3,4 - język polski
Temat: Spektakl teatralny pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".
W Teatrze Lalki i Maski "Groreska" obejrzeliśmy bardzo udaną i wierną adaprację lektury dla klasy szóstej. Na naszych twarzach pojawiły się śmiech i łzy. Sztuka była ubogacona wieloma melodyjnymi piosenkami o mądrych tekstach, które wyrażały przeżycia i emocje bohaterów. Największą sympatię oprócz Ani, wzbudził w młodych widzach Mateusz. Podobało nam się, gdy swoimi celnymi komentarzami skutecznie rozładowywał napięcia w domu pełnym problemów wynikających z trudnego i burzliwego okresu dorastania głównej bohaterki.
Lekcja 5,6 - historia i godzina wychowawcza
Temat: Bohaterowie i zdrajcy.
W Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa-Nila wzięliśmy udział w warsztatch prezentujących postawy Polaków w czasie II wojny światowej. Zobaczyliśmy unikatowe eksponaty z ubiegłego wieku. Broń, dokumenty, zdjęcia archiwalne, plakaty, mundury, więzienne pasiaki, unikatowe odznaczenia wojskowe - wszystko pokazane w ciekawej nastrojowej stylistyce zabytkowych industrialnych wnętrz.
Pracowaliśmy uzupełniając karty pracy, gdzie zapisywaliśmy i porządkowaliśmy zdobywane informacje na temat postaw naszych rodaków w czasie wojny, represji jakie spotykały Polaków, także tych będących pochodzenia żydowskiego. Poznaliśmy ciekawe postacie bohaterów, szlachetnych i odważnych harcerzy, żołnierzy wyklętych np. rotmistrza Witolda Pileckiego czy kobiet jak Maria Kwaśniewska - brązowa medalistka z Igrzysk w Monachium.
Na koniec zajęć w czasie podsumowania w sali konferencyjnej najaktywniejsi koledzy i koleżanki mogli się pochwalić zdobytą wiedzą. Zajęcia w muzeum to była dla nas wielka nauka patriotyzmu.
Na wycieczce opiekowały się nami Panie od języka polskiego Jadwiga Wędel, Elżbieta Kiszka i katechetka Alicja Sendek - czyli wszystkie "lekcje" były pod okiem nauczycieli od poszczególnych przedniotów. To był bardzo pracowity i wyczerpujący dzień, ale warto było "się poświęcić", bo nauka zdobyta przez doświadczenie będzie w nas procentować przez całe życie.
Oto nasze zdjęcie w Teatrze "Groteska". Więcej fotografii z czwartkowych lekcji można zobaczyć w galerii :)
[tekst i foto A. Sendek]
Poczta walentynkowa
Dziś Samorząd Uczniowski uruchomił Pocztę Walentynkową. Zapraszamy do wysyłania sympatycznych pocztówek do swoich koleżanek i kolegów.
Jeśli kogoś lubisz zrób mu miłą niespodziankę :)
Walentynka nie musi być podpisana, ale pamiętaj, że nie dotrze do adresata jeżeli nie będzie zawierać:
1. Imienia i nazwiska odbiorcy,
2. Klasy, do której odbiorca chodzi.
Walentynki mozna wrzucać do specjalnej skrzynki do piątku 12 lutego.
Doręczenie walentynek przez Samorząd będzie w poniedziałek 15. lutego.
Inwazja recyklingowych robotów
W salach na drugim piętrze zagościły małe i duże roboty. To często skomlikowane acz stabilne kostrukcje techniczne mające różne właściwości użytkowe lub tylko estetyczne. Dzieci zaprojektowały i wykonały roboty ze śmieci: kartonów, kubków i resztek różnych przedmiotów. Uczniowie klas piatych i szóstych pracowali na zajęciach technicznych metodą projektu.
Więcej zdjęc w naszej galerii :)