Szkoła Podstawowa w Nowym Brzesku
Aktualności

Plac zabaw - Piękna wiosna tej zimy
:-) 
 

         Minął rok od podpisania przez Stowarzyszenie "Pro nobis - edukacja i rozwój" Umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego o dofinansowanie budowy ogólnodostępnego placu zabaw na terenie Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Nowym Brzesku. Ukończona inwestycja jest zgodna z umową podpisaną przez Stowarzyszenie na dofinansowanie zadania pt.: „Poprawa infrastruktury publicznej i przestrzennej służącej zaspokajaniu potrzeb kulturowych i społecznych poprzez budowę ogólnodostępnego placu zabaw na terenie Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Nowym Brzesku” realizowanego przez Stowarzyszenie "Pro nobis - edukacja i rozwój" w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014–2020.

         Inwestycja jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie w wysokości: 280 000 zł.
Celem operacji jest: Poprawa stanu dostępności przestrzeni publicznej oraz estetyki przestrzennej, w tym miejsc służących zaspokajaniu potrzeb kulturowych i społecznych poprzez budowę ogólnodostępnego placu zabaw na terenie Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Nowym Brzesku.
Środki finansowe uzyskaliśmy w naborze wniosków zorganizowanym przez Nadwiślańską Grupę Działania „E.O. Cenoma”.

  

To był dobry i owocny czas skutecznego działania naszego Stowarzyszenia "Pro nobis - edukacja i rozwój".

        Miło nam poinformować, że w piątek 23. lutego 2024 roku otrzymaliśmy wiadomość e-mail z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, że złożona przez nas dokumentacja dotycząca ukończonych robót na placu zabaw została pozytywnie zweryfikowana w związku z tym końcowy wniosek o płatność został zaakceptowany i przekazany do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

       Choć luty to zdecydowanie nietypowa pora na korzystanie z placu zabaw na świeżym powietrzu, to dzięki łaskawej, typowo wiosennej aurze możemy bawić się na wszystkich urządzeniach.         Oczekiwany przez wszystkie dzieci i uczniów nowoczesny plac zabaw na terenie Zespołu Przedszkolno - Szkolnego jesienią przeszedł pozytywnie kontrolę techniczną. Zamontowane kolorowe i trwałe urządzenia przeznaczone są dla najmłodszych jak i troszkę starszych dzieci. Zjeżdżalnie, trapy, huśtawki, równoważnie, bujaczki a nawet linowa piramida i tyrolka - wszystko po to, aby od wiosny milusińscy mogli aktywnie spędzać czas. Jeżeli zmęczą się zabawą - można zatrzymać się i przy piaskownicy zagrać w kółko i krzyżyk lub usiąść przy stolikach z szachownicami i rozegrać partię warcab (trzeba pamiętać o zabraniu pionków z domu).
Dla rodziców, którzy przyjdą z dziećmi przygotowano drewniane ławki. Teren placu zabaw jest częściowo trawiasty a częściowo pokryty bezpieczną nawierzchnią amortyzującą ewentualne upadki.         Mamy nadzieję, że chętni korzystający z ogólnodostępnego placu zabaw będą się tam bawić radośnie i bezpiecznie. Zapraszamy wszystkie dzieci z terenu Gminy Nowe Brzesko i nie tylko do korzystania z otwartego placu zabaw zgodnie z regulaminem umieszczonym przy wejściu na plac. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Serdecznie dziękujemy

wszystkim ludziom dobrej woli
zaangażowanym w powstanie tego pięknego obiektu dla dzieci.
Warto pamiętać, że wiele osób, zgodnie współpracując poświęciło mnóstwo swojej wiedzy, umiejętności, czasu, sił i zapału aby najmłodsi mieszkańcy
naszej Małej Ojczyzny mogli się tu przez długie lata ciekawie bawić
a także rozwijać w sferze fizycznej, społecznej i emocjonalnej.

WIRTUALNA STRZELNICA

 

w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Nowym Brzesku już działa!

 

ZAPRASZAMY !!!

 

Zajęcia w Wirtualnej Strzelnicy prowadzone są od poniedziałku do piątku w godzinach  od 16.00 do 20.00. W zajęciach mogą brać udział osoby, które ukończyły 12. rok życia, przy czym niepełnoletni muszą być pod opieką osoby dorosłej. Udział w zajęciach jest możliwy po uprzednim dokonaniu rezerwacji i podpisaniu porozumienia z Dyrektorem Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Nowym Brzesku.

 Rezerwacji można dokonać przez :

- SMS na nr tel. 536-704-036

-e- mail  na adres :strzelnicanowebrzesko@gmail.com

            W treści rezerwacji należy podać: datę,  godziny od-do,  ilość uczestników ( grupa do 6 osób ). Rezerwacja następuje po otrzymaniu informacji zwrotnej od prowadzących zajęcia.  Istnieje możliwość sprawdzania wolnych terminów w kalendarzu przez link:


        Kalendarz rezerwacji strzelnicy


plakat_page-0001


Książki bawią i uczą

Każdy znajdzie wśród książek coś ciekawego dla siebie, nawet przedszkolaki. To że nie umie się czytać nie jest żadną przeszkodą - można poprosić kogoś starszego aby nam przeczytał książeczkę.Szóstoklasiści w minionym miesiącu odwiedzili dzieci w Przedszkolu Samorządowym i zaprezentowali im pozycje książkowe z naszej szkolnej biblioteki. Nikogo nie zdziwi fakt, że chłopcy chcieli aby Konrad poczytał im o strażakach, a dziewczynki prosiły Milenkę i Emlikę, aby otworzyły bajkę o księżniczkach.  Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem słuchały jak starsi koledzy im czytają i omawiają ilustracje.

To było ciekawe i motywujące spotkanie dla starszych i młodszych, wzbudziło wiele pozytywnych emocji.

 

Dziękujemy Pani Ani Madejskiej za podpowiedzenie ciekawych lektur dla dzieci.


HOCKI KLOCKI

- realizacja inowacji pedagogicznej

w Przedszkolu Samorządowym 


Na zajęciach grupie V "Smerfy" w ramach innowacyjnego programu wspierania motoryki
małej i motoryki dużej pt. "Sprawdzę sam czy zaczarowane rączki mam"
wykonaliśmy zadanie, 
które nosiło nazwę "HOCKI KLOCKI".

  


W czasie zajęć realizowaliśmy następujace cele:
  • usprawnianie koordynacji wzrokowo-ruchowej,kształtowanie orientacji przestrzennej,
  • usprawnianie narządów aparatu artykulacyjnego,
  • ćwiczenia słuchu fonematycznego,
  • podstawowa nauka czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną (metoda krakowska),
  •  pobudzenie wyobraźni,
  • podniesienie poziomu koncentracji,
  • utrwalenie liczb,
  • elementy terapii ręki.

Gościliśmy na zajęciach Panią Grażynkę Jakubowską - dziękuję jej za wsparcie, za pomoc i cenne wskazówki.

Autor innowacji 
Katarzyna Czaja

W zdrowym ciele zdrowy duch

Grupa V "Smerfy" wykonała czwarte zadanie z realizowanego w naszym przedszkolu innowacyjnego programu wspierania motoryki małej i motoryki dużej pt. "Sprawdzę sam czy zaczarowane rączki mam".

Ćwiczenia ogólnorozwojowe starszaków - zapraszamy do obejrzenia filmu "W zdrowym ciele zdrowy duch" przygotowanego przez Panią Kasię Czaja.