Szkoła Podstawowa w Nowym Brzesku
Dla uczniów

Festiwal Talentów 2024 - już wkrótce

21.03.2024 czyli w czwartek
 odbędzie się Festiwal Talentów dla uczniów klas 1-8 naszej szkoły.

Tańczysz solo lub w zespole?
Śpiewasz?
Grasz na instrumencie?
Malujesz?
Recytujesz?
Masz inne niesamowite umiejętności?
Nie czekaj - zgłoś się !!!

W tym dniu odbędzie się doroczna AUKCJA prac plastycznych uczniów oraz przyjaciół Szkoły, którzy wspierają tę inicjatywę. Aukcja zostanie zorganizowana we współpracy z Radą Rodziców, a uzyskane środki w całości tradycyjnie przeznaczone zostaną na potrzeby Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.Szkolne święto matematyki nadchodzi...

Dzień Liczby Pi przypadający 14 marca jest idealną okazją do obchodów Święta Matematyki. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach, każdy znajdzie coś dla siebie.
W naszej szkole, jak co roku szykują się ciekawe wydarzenia matematyczne:

1. Konkurs „Mistrz liczby Pi” 
Konkurs otwarty dla wszystkich grup wiekowych uczniów ZPS polega na powiedzeniu z pamięci jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π. Czuwać będzie komisja uczniowska z Samorządu Uczniowskiego.
Odpowiedź jest liczona do pierwszej pomyłki lub do samodzielnego zakończenia przez uczestnika .
Konkurs odbędzie się 14. marca 2024 r.
Dotychczasowy rekord należy do Marcela Stycznia (7b), który wymienił 205 cyfr po przecinku liczby Pi.
Bądź nowym szkolnym rekordzistą! Zdobądź tytuł „Mistrza liczby π”.
Rozwinięcie dziesiętne liczby π będzie czekało w załączniku na naszej stronie www.spnb.pl w zakładce Dla Uczniów rozwiniecie_dziesietne_liczby_pi.

2. "Pi-rackie Konkursy Zadaniowe" dla poszczególnych roczników
- odważni i chętni uczniowie z klas 4-8 będą rozwiązywać testy z różnymi zadaniami matematycznymi dostosowanymi do wieku.

3. Konkurs "Pi-nezka wiedzy" na plakat promujący matematykę.
Przygotuj plakat lub rysunek lub kolaż promujący matematykę. Tematyka pracy powinna odnosić się do zagadnień matematycznych, promować matematykę jako ważną dziedzinę nauki lub osiągnięcia polskich matematyków, przedstawiać wykorzystanie matematyki w różnych dziedzinach życia lub nauki, lub ukazać matematykę w otaczającym świecie, życiu codziennym.
Technika pracy – dowolna, format min. A3, kartka jednolita – nieklejona.
Każdy uczestnik może przekazać tylko jedną samodzielnie wykonaną pracę.
Prace należy złożyć do 12. marca 2024 r. w Pokoju Nauczycielskim, podpisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem.
Podczas oceny prac będą brane pod uwagę: intersujący sposób przedstawienia, trafność doboru tematu, poprawność merytoryczna, przejrzysta, wizualna i techniczna strona projektu.
Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

4. Konkurs „ Kreatywny pi-sarz" – na napisanie opowiadania z wyrazami z PI. 
Napisz opowiadanie w języku polskim zawierające jak największą liczbę wyrazów z „pi” np. pisać, opiekunka, pierogi, napis, godzina piąta...
Wyróżnij wyrazy z „pi” w tekście kolorem lub pogrubioną czcionką.
Treść opowiadania może być dowolna.
Pracę należy napisać w dowolnym dokumencie tekstowym, nie może przekraczać strony A4 oraz należy zastosować następujące formatowanie: czcionka Calibri w rozmiarze 12 pkt., marginesy strony normalne po 2,5 cm, interlinia 1,5.
Oprócz liczby wyrazów z „pi” oceniana będzie poprawność stylistyczna oraz spójna i ciekawa fabuła opowiadania.
Pamiętaj, aby zatytułować opowiadanie i podpisać.
Pracę należy przesłać w załączniku na adres alicja_sendek@spnb.pl do 11. marca 2024r., w tytule należy wpisać „Konkurs nr 4”, natomiast w treści wiadomości: imię, nazwisko i klasę.
Najlepsza praca zostanie nagrodzona.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach, każdy znajdzie coś dla siebie.

A oto kilka ciekawostek o pochodzeniu naszego święta:

* Święto liczby Pi zwanej Ludolfiną obchodzone jest na całym świecie 14 marca, a dlaczego?
Liczba Pi jest to stosunek długości okręgu do jego średnicy, jest to wartość, która w przybliżeniu do dwóch miejsc po przecinku wynosi 3,14. Jest to odpowiednik amerykańskiego sposobu zapisu daty 14 marca - 3.14, dlatego tego dnia liczba Pi obchodzi swoje święto.

A dlaczego liczba ta nazywana jest Ludolfiną? Nazwa ta pochodzi od matematyka, Ludolph van Ceulen, który w 1956 r. podał wartość liczby Pi do 20 miejsc po przecinku, a w późniejszym czasie rozszerzył swój wynik do 35 miejsc. Do dziś pobijane są rekordy na wyliczenie jak najdokładniejszego rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi.

W roku 2010 obliczono 2 000 000 000 000 000 cyfrę liczby Pi i wynosi ona zero. Bite są również rekordy na zapamiętywanie jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego.
Informacja o telefonach zaufania

oraz infolinii wsparcia dzieci i młodzieży oraz dorosłych,
którzy potrzebują pomocy


Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.

ramkapomocowa

 
*  *  *

Plac zabaw - Piękna wiosna tej zimy
 :-) 
 

         Minął rok od podpisania przez Stowarzyszenie "Pro nobis - edukacja i rozwój" Umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego o dofinansowanie budowy ogólnodostępnego placu zabaw na terenie Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Nowym Brzesku. Ukończona inwestycja jest zgodna z umową podpisaną przez Stowarzyszenie na dofinansowanie zadania pt.: „Poprawa infrastruktury publicznej i przestrzennej służącej zaspokajaniu potrzeb kulturowych i społecznych poprzez budowę ogólnodostępnego placu zabaw na terenie Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Nowym Brzesku” realizowanego przez Stowarzyszenie "Pro nobis - edukacja i rozwój" w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014–2020.

         Inwestycja jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie w wysokości: 280 000 zł.
Celem operacji jest: Poprawa stanu dostępności przestrzeni publicznej oraz estetyki przestrzennej, w tym miejsc służących zaspokajaniu potrzeb kulturowych i społecznych poprzez budowę ogólnodostępnego placu zabaw na terenie Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Nowym Brzesku.
Środki finansowe uzyskaliśmy w naborze wniosków zorganizowanym przez Nadwiślańską Grupę Działania „E.O. Cenoma”.

  

To był dobry i owocny czas skutecznego działania naszego Stowarzyszenia "Pro nobis - edukacja i rozwój".

        Miło nam poinformować, że w piątek 23. lutego 2024 roku otrzymaliśmy wiadomość e-mail z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, że złożona przez nas dokumentacja dotycząca ukończonych robót na placu zabaw została pozytywnie zweryfikowana w związku z tym końcowy wniosek o płatność został zaakceptowany i przekazany do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

       Choć luty to zdecydowanie nietypowa pora na korzystanie z placu zabaw na świeżym powietrzu, to dzięki łaskawej, typowo wiosennej aurze możemy bawić się na wszystkich urządzeniach.         Oczekiwany przez wszystkie dzieci i uczniów nowoczesny plac zabaw na terenie Zespołu Przedszkolno - Szkolnego jesienią przeszedł pozytywnie kontrolę techniczną. Zamontowane kolorowe i trwałe urządzenia przeznaczone są dla najmłodszych jak i troszkę starszych dzieci. Zjeżdżalnie, trapy, huśtawki, równoważnie, bujaczki a nawet linowa piramida i tyrolka - wszystko po to, aby od wiosny milusińscy mogli aktywnie spędzać czas. Jeżeli zmęczą się zabawą - można zatrzymać się i przy piaskownicy zagrać w kółko i krzyżyk lub usiąść przy stolikach z szachownicami i rozegrać partię warcab (trzeba pamiętać o zabraniu pionków z domu).
Dla rodziców, którzy przyjdą z dziećmi przygotowano drewniane ławki. Teren placu zabaw jest częściowo trawiasty a częściowo pokryty bezpieczną nawierzchnią amortyzującą ewentualne upadki.         Mamy nadzieję, że chętni korzystający z ogólnodostępnego placu zabaw będą się tam bawić radośnie i bezpiecznie. Zapraszamy wszystkie dzieci z terenu Gminy Nowe Brzesko i nie tylko do korzystania z otwartego placu zabaw zgodnie z regulaminem umieszczonym przy wejściu na plac. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Serdecznie dziękujemy

wszystkim ludziom dobrej woli
zaangażowanym w powstanie tego pięknego obiektu dla dzieci.
Warto pamiętać, że wiele osób, zgodnie współpracując poświęciło mnóstwo swojej wiedzy, umiejętności, czasu, sił i zapału aby najmłodsi mieszkańcy
naszej Małej Ojczyzny mogli się tu przez długie lata ciekawie bawić
a także rozwijać w sferze fizycznej, społecznej i emocjonalnej.
*  *  *
WIRTUALNA STRZELNICA

 

w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Nowym Brzesku już działa!

 

ZAPRASZAMY !!!

 

Zajęcia w Wirtualnej Strzelnicy prowadzone są od poniedziałku do piątku w godzinach  od 16.00 do 20.00. W zajęciach mogą brać udział osoby, które ukończyły 12. rok życia, przy czym niepełnoletni muszą być pod opieką osoby dorosłej. Udział w zajęciach jest możliwy po uprzednim dokonaniu rezerwacji i podpisaniu porozumienia z Dyrektorem Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Nowym Brzesku.

 Rezerwacji można dokonać przez :

- SMS na nr tel. 536-704-036

-e- mail  na adres :strzelnicanowebrzesko@gmail.com

            W treści rezerwacji należy podać: datę,  godziny od-do,  ilość uczestników ( grupa do 6 osób ). Rezerwacja następuje po otrzymaniu informacji zwrotnej od prowadzących zajęcia.  Istnieje możliwość sprawdzania wolnych terminów w kalendarzu przez link:


        Kalendarz rezerwacji strzelnicy 


plakat_page-0001
*   *  *

Zapraszamy do udziału w Konkursie Mikołajkowym :-)

391599738_10220463599418726_9017794273328450943_n391597269_10220463599618731_2425850206431637314_n

*  *  *
Drodzy Rodzice !
Podobnie jak co roku, nasze przedszkole przyłącza się do mikołajkowej pomocy zwierzakom ze schroniska w Łętkowicach.
Startujemy od poniedziałku!!!
Bardzo proszę o wsparcie naszej zbiórki.
W ubiegłym roku udało się nam uzbierać mnóstwo produktów dla podopiecznych FUNDACJI ,,Człowiek dla Zwierząt ".
Z góry DZIĘKUJEMY :)
*  *  *
Powiatowy konkurs plastyczny
pt. Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa

Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach serdecznie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym "Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa".
Konkurs skierowany jest do rodzin/grona przyjaciół z powiatu proszowickiego. Zadaniem uczestników jest wykonanie przestrzennej pracy plastycznej - szopka musi być statyczna i zawierać elementy wykonane wyłącznie własnoręcznie (bez gotowych, kupionych elementów), może być wykonana dowolną techniką, z wykorzystaniem dowolnych materiałów, max. wymiary pracy 40x40x40 cm).

Prace konkursowe można składać do dnia 6 grudnia 2023 roku
w sekretariacie Centrum Kultury w Proszowicach, ul. Rynek 18.
Na autorów najlepszych prac czekają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

konkurs-szopka, regulamin

RODO
konkurs-szopka-bozonarodeniowa

*  *  *
Czerwony Kapturek" - spontaniczny wolontariat

Klasa VI a postanowiła samodzielnie przygotować przedstawienie dla młodszych kolegów i koleżanek.


Poświęcając swój czas i energię w pomysłowy sposób uczniowie kl VI a zaadaptowali scenariusz znanej bajki.


Krótkie przedstawienie dedykowane było przedszkolakom.

Uczniowie wystawili je w czasie lekcji religii. Pojawiły się kolorowe kostiumy, rekwizyty a nawet żywe elementy dekoracji - zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Czy będą kolejne niespodzianki dla najmłodszych?


*  *  *
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Już w najbliższy piątek w naszej szkole będzie się odbywało znane i lubiane święto matematyki.

Do klas III - VIII będą wchodziły uczniowskie komisje, które sprawdzą znajomość tabliczki mnożenia.

Zapraszamy wszystkich małych i dużych śmiałków, aby 17. listopada sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia.*  *  *
Ciekawe pomysły naszych uczniów

Jak jest w klasie VI b?
- można zobaczyć na własne oczy.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, który w całości opracowali uczniowie klasy VI b (scenariusz, nagranie, montaż)

https://www.facebook.com/100063182741688/videos/337090718783275*  *  *

logo_fe_wer        logo_rp       logo_ue_efsZespół Przedszkolno – Szkolny w Nowym Brzesku
realizuje przedsięwzięcie
„Krok milowy w kierunku efektywnej komunikacji 
w języku angielskim”

w Projekcie „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Celem głównym odbywającej się w ramach przedsięwzięcia mobilności będzie
wzmacniane kompetencji kluczowych uczniów w obszarze językowym, cyfrowym,
kulturowym i społecznym oraz w zakresie rozumienia i tworzenia informacji.

Dwudziestu uczniów wyłonionych w procedurze Rekrutacji weźmie udział
w dwutygodniowym wyjeździe w terminie od 16.04-29.04.2023r. do Szkoły przyjmującej
Elementary school „ Vladimir Nazor” w Duga Resa w Chorwacji, w której wraz
z rówieśnikami chorwackimi podczas zajęć w szkole i poza nią będą realizować założony
program merytoryczny wg harmonogramu przedsięwzięcia. Wyjazd poprzedzony zostanie
etapem przygotowawczym w formie 20 godzin zajęć merytorycznych, pedagogicznych,
informatycznych i wychowawczych.
Kwota finansowania przedsięwzięcia z Europejskiego Funduszu Społecznego: 150 tys. zł.

Zachęcamy aby zapoznać się z poniższymi linkami:

Regulamin rekrutacji do projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów-Nowe Brzesko

Wzor_karty_zgloszenia-ucznia-do-mobilnosci

 *  *  *

ZBIÓRKA DARÓW CAŁYM SERCEM ZA PSIM POLEM!

Akcja trwa!!!

Ogłaszamy, że od dnia 10 października 2022 roku do 10. listopada 2022 roku zbieramy dary dla zwierzaków ze schroniska Psie Pole w Racławicach. Proszę zapoznać się z plakatem, na którym napisane jest co zbieramy, a czego nie. Dary można będzie wkładać do pudełka znajdującego się przy Sekretariacie. Również mogą Państwo przelać dowolną kwotę blikiem albo przekazać 1%.
Dostaliśmy informację, że aktualnie jest w schronisku 160 psów i 50 kotów, więc dużo zwierzaków potrzebuje naszej pomocy.

Zapraszamy do przyłączenia się do akcji :)


Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem.


Przechwytywanie

*  *  *
Zaproszenie do biblioteki szkolnej w roku 2022/2023


Biblioteka zaprasza:

PONIEDZIAŁEK
8.30 - 12.15

WTOREK
9.40 - 11.40

ŚRODA
8.50 - 11.50

CZWARTEK
8.50- 14.15

PIĄTEK
10.40 - 13.30


*  *  *

Wybory przewodniczącego Szkoły

Pod koniec września odbyły się wybory na Przewodniczącego Naszej Szkoły.
Zgłosiło się 3 kandydatów i 7 kandydatek  klasy 7 i z klas 8 na to stanowisko. Każdy wygłosił swoją przemowę przed uczniami naszej szkoły i oferował dla nich wiele atrakcji, akcji, które chciałby zorganizować w tym roku szkolnym. Po podliczeniu głosów  - komisja ogłosiła wyniki:

Przewodniczącą szkoły została: Zuzanna Ziarko z klasy 8b
 
Zastępcą: Adam Adamaczyk z klasy 8a 
 
Sekretarzem: Daria Adamek z klasy 8a

Gratulujemy!

Trzymamy kciuki, aby zdziałali wiele w tym roku szkolnym, bo pomysłów im nie brakuje :)

IMG-20221003-WA0000


*  *  *
Egzaminy ósmoklasistów 24-26 maja 2022


Przypominamy uczniom klas I-VII, że zgodnie z przyjętym na początku roku szkolnego

kalendarzem dni wolnych od nauki w dniach 24,25,26 maja 2022 roku czyli

w najbliższy wtorek, środę i czwartek, czyli w dni egzaminu ósmoklasisty

zajęcia w Szkole Podstawowej w Nowym Brzesku są odwołane.* * *


Dziecięcy chór i orkiestra!


Oprawa muzyczna Mszy Świętej

Już w najbliższą niedzielę 22.05.2022 o godz. 12.00
w kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Nowym Brzesku będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie.

Wystąpią m.in. uczniowie naszego Zespołu uczęszczający do Szkoły Muzycznej.
W programie najpiękniejsze pieśni wielkanocne.


Zapraszamy !!!281261868_1095935137626627_7683379304296450733_n

* * *
Zaproszenie do gminnego konkursu o tematyce ekologicznej

"Współnie zadbajmy o czyste powietrze"


Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Brzesko wspólnie z Ekodoradcą gminnym Panią Martą Dudra-Przeniosło, w związku z obchodzonym w dniach 30 maja do 5 czerwca 2022 Europejskim Zielonym Tygodniem – Green Week 2022. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów KLAS IV – VIII wszystkich Szkół w Gminie Nowe Brzesko.


Konkurs ma na celu promocję hasła  „Wspólnie zadbajmy o czyste powietrze”. 

Konkurs trwać będzie od 17.05.2022 r. do 06.06.2022 r.

Prace plastyczne mogą być wykonywane z wykorzystaniem dowolnych technik plastycznych, format pracy A4 lub A3. Temat pracy „ Wspólnie zadbajmy o czyste powietrze”. Do konkursu należy przedstawić prace wykonywane indywidualnie. Każda praca plastyczna powinna zawierać na odwrocie w prawym dolnym rogu informację o autorze pracy (imię, nazwisko, klasa, szkoła) oraz kontakt telefoniczny lub mailowy.

Wykonane prace należy złożyć w Urzędzie Gminy i Miasta Nowe Brzesko w pokoju nr 6/7 lub sekretariacie do dnia 6 czerwca 2022 roku do godziny 15:00.

Szczegóły w regulaminie dotępnym pod tym linkiem*  *  *

Zapraszamy do Rodzinnego udziału w atrakcjach z okazji Dnia Dziecka przygotownych przez Miejsko -Gminne Centrum Kutury i Promocji w Nowym Brzesku :-)

281784984_5335233986516373_1433419599750861899_n


*  *  *

N O W O Ś Ć!
Wiosenne akcje Samorządu Uczniowskiego w krótkich filmach..


Czas pokazać, co Samorząd Uczniowski organizuje - DZIEJE SIĘ W NASZEJ SZKOLE!

21 marzec - Dzień bez plecaka 
Kreatywność Naszych uczniów nie zna granic - proszę zobaczyć na filmiku
https://www.facebook.com/104186781221425/videos/313709250927675

 

1 kwietnia - Prima Aprilis
Jaskrawe kolory i różne zabawy dla każdej klasy

https://www.facebook.com/104186781221425/videos/258663179748492

Co jeszcze Samorząd Uczniowski wymyśli i organizuje w tym roku szkolnym, jesteście ciekawi?
Bo ja tak :-)

Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Kinga Magiera*  *  *
Samorząd Uczniowski: Dziękujemy za niesamowitą  D Y S K O T E K Ę !


Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom szkolnej dyskoteki, pierwszej po zniesieniu obostrzeń. W imieniu uczniów dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom Obsługi, którzy czuwali nad bezpiecznym przebiegiem naszego spotkania. Dziękujemy Rodzicom, którzy zorganizowali dla uczniów transport i zapasy picia.  

Zabawa taneczna cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas IV-VIII . W żywiołowej imprezie na hali sportowej w środowe popołudnie 27 IV wzięło udział ponad 70 uczniów w tym nowi uczniowie naszego Zespołu z Ukrainy.

To były niezapomniane chwile, pełne spontanicznej radości i wspólnej zabawy. Wodzirejem było Dawid Sroga z klasy VIII a, który przy wsparciu najstarszych uczniów świetnie dobierał muzykę i inicjował wspólne zabawy. Były stare hity jak Pszczółka Maja, Makarena i Kaczuszki, ale też nowsze przeboje, które były okazją do wspólnych pląsów. Czwarto i piątoklasiści uczyli się skocznego hitu, tradycyjnego w naszej szkole -  tańca w parach dla małych i dużych  czyli belgijki. Jak mówią najbardziej doświadczeni nauczyciele  - takiej dyskoteki jeszcze nie było, wszyscy uczniowie tańczyli i bawili się od początku do końca, od godz. 16.00 do 19.00 praktycznie nie było nikogo, kto podpierałby ściany hali ;-)

Mamy nadzieję że kolejne dyskoteki naszego samorządu będą równie udane.


*  *  *
Starajmy się, aby każdy dzień na Ziemi stawał się lepszy!

Zapraszamy do obejrzenia fantastycznego tańca wykonanego przez uczniów klas III - VIII naszej szkoły na stadione LKS Nadwiślanka w Nowym Brzesku z okazji obchodów Dnia Ziemi.

https://www.facebook.com/104186781221425/videos/944857429531889*  *  *


278126443_1074454049774736_6756179219382066989_nrekrutacja szkoła muzyczna

Konkursy w naszej szkole...


*  *  **  *  *
21 lutego Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

   Zapraszamy do obchodów tego Święta, a oto zadania dla Uczniów:

Klasy IV napiszą ozdobne rymowanki o naszym języku.

Klasy V i VI stworzą wiersze o naszej mowie.

Klasy VII ciekawie opracują plakat- mapę myśli o naszej polszczyźnie.

Klasy VIII skomponują wypowiedź, w której każdy następne zdanie rozpoczyna się kolejną literą alfabetu.

 

Do obchodów mogą przystąpić Wszyscy !

Prace oddajemy swoim Polonistom 21 stycznia. Za udział w obchodach będzie ocena i pochwała. Ciekawe prace zostaną przedstawione na naszej stronie internetowej.

Krótka historia Święta:

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego został  ustanowiony 21. marca 1991r. przez UNESCO na pamiątkę tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce w Bangladeszu w 1952 r. – zginęło wówczas pięciu studentów, którzy domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Obchody tego Święta mają docenić różnorodność językową i kulturową świata, a także zwrócić uwagę na języki zagrożone i ginące.

Aż trudno uwierzyć!

Aby niektóre języki nie znikły bezpowrotnie, UNESCO opracowało "Atlas języków zagrożonych". Można w nim  znaleźć dane na temat 3 tys. języków - w tym ośmiu związanych z regionem Polski, m. in.: kaszubski, poleski, wiliamowicki.

Tak jest naprawdę!

Na szczęście nasz ogólnopolski język nie ma się aż tak źle. Polszczyzna jest jednym z 25 największych języków na świecie. Na całej kuli ziemskiej po polsku mówi około… 50 mln ludzi!

Dbajmy o nasz język !

Polszczyzna łączyła w przeszłości / nawet, jak Polski nie było na mapie Europy / i łączy dziś wszystkich Polaków, bez względu na miejsce zamieszkania, wiek, płeć czy poglądy polityczne. Nie ma innego dobra – tak powszechnego i tak ważnego dla nas Wszystkich – jak Język Ojczysty. Po polsku rozmawiamy, przekazujemy swoje uczucia, wyznajemy wiarę, piszemy wiersze.

                                                                                                                                                                                   Organizatorzy

 Zapraszamy do udziału w konursach MGCKiP w Nowym Brzesku:

plakat_PANI_WIOSNA

plakat_WIOSNA_CZY_TO_TY*  *  *
Samorząd
 Uczniowski naszej szkoły pamięta nie tylko o zakochanych...

Oto plakat dedykowany dla wszystkich którzy mają parę lub są bez pary. (Dzień Singla 15 lutego)

Walentynki1024_1PLAKAT PORTRET MIKOŁAJA


*  *  *
Eko - różaniec

Konkurs religijno- plastyczny
(zadanie dodatkowe)
Uczniów klas I-III zachęcamy  do wykonania z różnych materiałów ekologicznych
 jednej dziesiątki różańca  i oddanie do swojego katechety.  
                 
Uczniów klas IV - VIII zachęcamy do wykonania z różnych materiałów ekologicznych całego różańca i oddanie do swojego katechety.

Prace powinny być podpisane.
Termin do 20 października 2021
Najbardziej pomysłowe i starannie wykonane egzemplarze zostaną nagrodzone ,a każdy uczeń biorący udział w konkursie otrzyma dodatkową ocenę z religii.*  *  *
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny dla klas III-VIII 


OLIMPIADA WIEDZY 
ARCHIMEDES-MATEMATYKA.PLUS

zgłoszenia do 13 października 2021 roku do swojego nauczyciela matematyki. Opłata 10 zł
Każdy uczestnik otrzyma dyplom i pamiatkową nagrodę 
wydawnictwo „Kolekcja Świat Psiaków”. Test konkursowy odbędzie się w naszej szkole w dniu 8. listopada 2021 roku


Biblioteka szkolna zaprasza !

 

244013942_453547352632076_9148998819748633069_n


XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji edukacyjnej XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Coroczne działania w ramach szkolnego święta matematyki mają na celu propagowanie umiejętności matematycznych wśród dzieci i młodzieży.

Na lekcjach matematyki w minionym tygodniu dzieci mogły się wykazać znajomością tabliczki mnożenia i dzielenia.

Dziś 1. października 2021 roku finałowy dzień - w szkole zawisły rymowanki i zagadki graficzne dotyczące umiejętności rachunkowych. Uczniowie z klas siódmych własnoręcznie przygotowali plakaty dotyczące wydarzenia. Na trzeciej lekcji pod czujnym okiem trzech Pań Matematyczek odbyły się zawody matematyczne czyli Szkolne Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia. Udział wzięło 20 uczestników, byli to przedstawiciele ze wszystkich klas 4-8. Aby osiągnąć sukces w tych zawodach trzeba się było wykazać nie tylko doskonałą sprawnością obliczeniową ale również wysoką koncentracją. Najszybszy uczestnik bezbłędnie ukończył test w 2 min. 19 sekund. Zadania konkursowe przygotowała i sprawdziła Pani Kinga Magiera, która też była głównym koordynatorem wydarzenia.

 

W kategorii uczniów klas 4-5 Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia został Piotr Biernacki z klasy Vb.

W kategorii uczniów klas 6 -8 Szkolną Mistrzynią Tabliczki Mnożenia okazała się Gabrysia Kubik z kl VIIIb.

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i pozostałym dzielnym zawodnikom !


dzień tabliczki mnożenia logo_2021 str


Zapraszamy do udziału w konkursach gminnych

Plakat konkurs plastyczny KOLORY JESIENI

plakat konkurs fotograficzny JESIEŃ W OBIEKTYWIE

Zapraszamy do udziału w zajęciach pozalekcyjnych:


zajęcia wrzesień 2021
aMINEKRAFT PLAKAT WRZESIEN 2021


INFORMACJA
DOTYCZĄCA ROZPOCZĘCIA
ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie !

Witamy serdecznie Was po wakacjach. Mamy nadzieję nasi Drodzy Uczniowie, że po wakacjach wracacie wypoczęci, pełni energii i uśmiechu do Szkoły. Życzymy Wam w Nowym Roku Szkolnym 2021/2022  przede wszystkim spokoju, dobrych wyników w nauce i osiągania sukcesów, realizacji planów, nawiązania przyjaźni szkolnych, wzajemnej życzliwości i  wsparcia w sytuacji kiedy pojawiają się trudności. Powodzenia!

Rozpoczęcie Roku Szkolnego w dniu 1. września  2020r.  ze względu na obecną sytuację pandemiczną w Kraju odbywa się wg poniższego harmonogramu:

Rozpoczęcie  Roku Szkolnego 2021/2022

 

Godzina

SPOTKANIA Z WYCHOWAWCAMI

8:30 – 9:00

V a

 w budynku szkoły

na I p.

sala nr 10

 

V b

budynku szkoły

na I p.

sala nr 11

 

VI a

 w budynku szkoły

 na parterze  sala nr 14

 

VII a

w budynku szkoły

na I p.

 sala nr 12

 

VII b

w budynku szkoły na hali sportowej

 

 VIII a

w budynku szkoły na  parterze

sala nr 15

 

VIII b

 w budynku szkoły

na I p.

 sala nr 13

        

 

 

9:00 – 9.45

Msza Święta na rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022

 

9:45 – 10:15

 Apel na hali sportowej dla uczniów klas : Ia, Ib, II a, II b, IIIa, IIIb oraz Samorządów klas Va. Vb. VIa, VIIa, VIIb, VIIIa, VIII b

 

 

SPOTKANIA Z WYCHOWAWCAMI w budynku Szkoły

 

Po Apelu

 

I a

sala nr 10

na I piętrze

I b

sala nr 13 na   I piętrze

II a

sala nr 1 6

 na parterze

II b

sala nr 14

na parterze

 III a

sala nr 15

na parterze

III b

sala nr 11

 na  I piętrze

IV a

sala nr 12

na   I piętrze

 IV b

na hali sportowej

 
W dniu 1 września 2021r.  transport  uczniom zapewniają Rodzice.

 Dowożenie uczniów do szkoły rozpoczyna się od 2 września 2021 r.

 

 Dyrekcja  Zespołu Przedszkolno – Szkolnego

w Nowym Brzesku
ŻYCZENIA OD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO


OZDOBA WIELKANOCNA PLAKAT


WSKAZÓWKI NA CZAS ZDALNEJ NAUKI

 

Polecamy na stronach rządowych:

https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje

Należy tam wybrać odpowiednią klasę i wejść na konkretne przedmioty nauczania.

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodreczniki.pl  :  (szkoła podstawowa), (edukacja wczesnoszkolna) udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. 

 

Miłej nauki ;-)

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

DRODZY UCZNIOWIE !!!

 

 Aby dobrze wykorzystać czas w którym nie możemy się spotykać w szkole prosimy Was o to, by samodzielnie powtarzać i utrwalać nabyte wcześniej w szkole umiejętności. Pamięć wymaga ciągłego ćwiczenia.

Codziennie zaplanujcie kilka godzin na naukę własną!

Po ponownym uruchomieniu szkół będziecie mogli się pochwalić wiedzą, którą zdobyliście. 

Ponad to zaplanowane sprawdziany będą się odbywały normalnie zaraz po przerwie np. kl VI z historii, kl VII z geografii, niemieckiego.

Rozwijajcie swoją wiedzę w domu.

KTO SIĘ NIE ROZWIJA, TEN STOI W MIEJSCU. KTO STOI W MIEJSCU, TEN SIĘ COFA, bo inni wokół niego idą do przodu.

Telewizja uruchomiła na kanałach dziecięcych bloki programów edukacyjnych. Polecamy zwłaszcza w godzinach od 9.00 do 13. 00 programy dla dzieci w telewizji ABC, oraz odpowiednio do wieku i zainteresowań kanały Da Vinci Learning, Nat Geo Wild, Animal Palnet, TVP Historia itp. Również każdego dnia w godzinach do 13:00 do 17:00 TVP Kultura uruchomi specjalne pasmo edukacyjne. Znajdą się w nim spektakle teatralne czy seriale zgodne z obowiązującym kanonem lektur. Widzowie zobaczą m.in. „Zemstę”, „Szatana z siódmej klasy” czy „W pustyni i w puszczy”.

 

Zachęcamy do skorzystania z wartościowych linków na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja/nauka-zdalna 
Do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodreczniki.pl  :  (szkoła podstawowa), (edukacja wczesnoszkolna) udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.

 

Mądrze korzystajmy też z wiedzy dostępnej w internecie. Możesz korzystać z wirtualnych bibliotek np. 

wolnelektury.pl -  gdzie można pobrać lub czytać on line zadane lektury szkolne,

ninateka.pl -  słuchowska, spektakle, bajki

Zajrzyj pod ten link aby poznać miejsca które skutecznie pomogą Ci w nauce języka angielskiego: http://elikeenglish.pl/10-miejsc-w-sieci-ktore-skutecznie-pomoga-ci-w-nauce-jezyka-angielskiego/

Wiedzę historyczną poszerzysz tu:  https://niepodlegla.gov.pl/o-niepodleglej/zrodla-i-materialy-edukacyjne/

Możemy też korzytsać z serwisów VOD gdzie są nagrania programów dla dzieci i młodzieży np:

https://vod.tvp.pl/website/ziarno,8231505

 

Zgodnie z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej, pamiętając, że w obecnej sytuacji nie jest to czas ferii, poniżej będziemy umieszczać wskazówki do nauki od nauczycieli poszczególnych przedmiotów.