Szkoła Podstawowa w Nowym Brzesku
Aktualności

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 - „Nauka drogowskazem przez całe życie.”

Inauguracji roku szkolnego 2015/2016 przyświecało hasło „Nauka drogowskazem przez całe życie.” Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Nowym Brzesku (oprawę liturgiczną przygotowali uczniowie klasy Vb SP). Następnym punktem była ademiana hali sportowej. Pani Dyrektor Urszula Trzepałka powitała bardzo serdecznie wszystkich zebranych zaproszonych gości,  uczniów, nauczycieli i  rodziców. Następnie zabrał głos Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Brzesko – Jan Chojka.  Pani Dyrektor Elżbieta Fularska przedstawiła wychowawców poszczególnych klas ze szkoły podstawowej a Pani Dyrektor Anna Gładysz z Gimnazjum.

Następnie głos otrzymali uczniowie, którzy słowem i piosenką przypomnieli,  że data 1 września 1939 roku wiąże się z atakiem hitlerowskich Niemiec na polską placówkę na Westerplatte rozpoczęła się II wojna światowa. Najstraszniejsza wojna w historii Polski i całego świata trwała  do maja 1945 roku i pochłonęła ponad 50 milionów istnień ludzkich. Pamiętajmy jednak, że w tych ciężkich czasach polscy Nauczyciele i Młodzież oraz wspierający ich Rodzice nie przerwali nauki, chociaż groziła im za to kara śmierci. Cieszymy się, że obecnie uczymy się w wolnej Polsce.

Na nowy rok szklony  popłynęły rymowane życzenia dla uczniów „by nauka szła jak z płatka, żeby było tyle piątek, ile pszczół na polnych kwiatkach. Żeby pochwał było tyle, ile szyszek w gęstym borze. Żeby w szkole było milej, niż nad rzeką, niż nad morzem. Długopisy, wieczne pióra niechaj piszą mądrze, ładnie I niech skrzypią tak jak żuraw, kiedy błąd się gdzieś zakradnie.” Dla nauczycieli życzenia  wielu sukcesów, wyrozumiałości i cierpliwości.

Po apelu uczniowie udali się do sal na spotkanie z wychowawcami.

[tekst: Gimnazjum Nowe Brzesko]

Już wkrótce rusza nasza nowa strona internetowa :)

roboczy