Szkoła Podstawowa w Nowym Brzesku
Aktualności


Nie tylko pałac... - quest rozwiązany przez ucznia klasy IVa 

20220413_101308

Uczeń klasy IV a Partyk Markocki po odbytej wycieczce szkolnej do Pałacu w Igołomii rozwiązał quest
dotyczący historii pałacu i jego otoczenia. Quest polegał na wędrówce zgodnie z instrukcjami
zawartymi w wierszu i poszukiwaniu odpowiedzi na zagadki, których rozwiązanie pozwala na
poznanie hasła. Patrykowi udało się rozwiązać wszystkie zagadki i w nagrodę otrzymał upominki.
Cieszymy się, że Patryk zdobytą podczas wycieczki wiedzę mógł tak pożytecznie wykorzystać.
Zainteresowanych questem odsyłam do strony:

https://bestquest.pl/quest/nie-tylko-palac.html

DBAMY O NASZĄ PLANETĘ!


W naszym przedszkolu tradycyjnie świętowaliśmy Dzień Ziemi.

Przedszkolaki poznały i utrwaliły w trakcie zajęć wiedzę na temat Ziemi, poznały nieziemskie ciekawostki , korzystały z tablicy interaktywnej.

Dzieci segregowały śmieci do odpowiednich pojemników oraz poznały znaczenie słowa "recykling". Nie zabrakło także zabaw muzyczno – ruchowych do ekologicznych piosenek, oraz recytacji wierszy o tematyce związanej z naszą planetą.

Podczas zajęć plastycznych powstały fantastyczne prace : grupowe i indywidualne.

Obchody Światowego Dnia Ziemi stwarzają sytuację edukacyjną sprzyjającą utrwaleniu wiadomości na temat zachowań proekologicznych  - i tak też było u nas.

278733081_839030717031330_2341315264293747932_n

278839988_1157204535042870_1055595135615544914_n

279085598_542140127507995_8846132225015801847_n

278962882_10217874435731252_3134601378422546000_n

278936219_2803507149957929_1310980809765166211_n

 
Przygotowania do Świąt Wielkanocnych u najmłodszych


W naszym Przedszkolu Samorządowym dzieci poznają nie tylko polskie tradycje wielkanocne wzbogacając swoją wiedzę i słownictwo. Zajmują się również tematycznymi eksperymentami chemicznymi, fizycznymi i przyrodniczymi z użyciem jajek. Panie przygotowały dla swoich podopiecznych między innymi jajka które przez 24 godziny moczyły się w occie czy kawie. Najmłodsi w formie zabawy uczą się jak zbudowane jest jajko, jak z użyciem jajek porównywać różne wielkości, przeliczają i klasyfikują.

Na wiosnę cieszymy się każdym nowym zielonym listkiem. W kącikach przyrodniczych dzieci bawiły się w ogrodników; wysiały rzerzuchę, owies i posadziły cebulki. Każdy przedszkolak mógł osobiście zaobserwować jak z nasion kiełkują i wyrastają rośliny, które własnoręcznie posadził.

 

Dzieci wyrażają swoje doświadczenia w formie artystycznej. Powstało wiele ciekawych prac plastycznych. Rozkwitły kolorowe wiosenne kwiaty... Najmłodsi z grupy Promyczki tworzyli krzewy żółtej forsycji. Grupa Misiów wykonała krokusy i bajecznie kolorowe szafirki z papieru kolorowego.
W grupie Sówek dzieci za pomocą folii bąbelkowej dzieci wykonały wiosenne hiacynty

 

Okres wielkanocny ma swoje symboliczne zwierzątka. Zapraszamy do obejrzenia w naszej "Galerii" jak w przedszkolu powstają wielkanocne zajączki z kolorowych skarpetek!

W grupie Smerfów i Słoneczek dzieci pod okiem swoich wychowawczyń wykonały prace plastyczne,
które zabrały do swoich domów jako oryginalną dekorację świąteczną.


W naszym przedszkolu powstały również prace plastyczne przedstawiające wielkanocne kurczaczki i baranki wykonane techniką kolażu.

  

Maluchy, pracując w grupach wykonały wspaniale udekorowane materiałami ekologicznymi pisanki, a średniaki przygotowały barwne opaski wielkanocne z uszami królika :-)

    

Starszaki uczestnicząc we wszechstronnych wielkanocnych zajęciach edukacujnych ćwiczyły bardziej zaawansowane umiejetności jak czytanki o zwyczajach świątecznych i liczenie w świątecznych zadaniach matematycznych

  

Najstarsze dzieci wykonały również pracę plastyczną na papierowych talerzykach i brały udział w tematycznych zajęciach i konkurencjach stolikowych z ćwieczniami odechowymi - jajko w labiryncie oraz  sportowych na hali sportowej - slalom z jajkiem.   

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej zakładce "Galeria"


WIELKANOCNE STROIKI

- WARSZTATY DLA MŁODSZYCH UCZNIÓW ORGANIZOWANE PRZEZ RADĘ RODZICÓW



Wielkanoc to najważniejsze i najstarsze święto chrześcijańskie, obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. Ten wyjątkowy czas ma bogatą tradycję, jest niezwykle barwny i towarzyszy mu wiele zwyczajów i obrzędów.

Okres przygotowań do Świąt Wielkiej Nocy to szczególna okazja do celebrowania tradycji świątecznych.

W dniu 12 kwietnia 2022r. w naszej szkole odbyły się warsztaty wielkanocne dla uczniów klas I-IV poprowadzone przez panie z naszej szkolnej Rady Rodziców: Panią Agnieszkę Pabisek i Panią Anetę Wójcik.

Możliwość wykonania własnoręcznie wielkanocnego stroika, którego centralną ozdobą były kolorowe stokrotki w otoczeniu mchu, kolorowych pisanek, piórek czy kory drzewnej była dla uczniów powodem ogromnej radości i satysfakcji.

Zajęcia zmotywowały naszych uczniów do artystycznego spojrzenia na świat oraz miały wpływ na ich rozwój zdolności manualnych. Prawdziwe cuda wyszły spod rąk uczestników zajęć.

Warsztaty przebiegały w miłej i sympatycznej atmosferze. Były okazją do pokazania dzieciom jak istotne jest przygotowanie do świąt oraz dlaczego należy zadbać o ich odpowiednią oprawę.

Wspólna praca pozwoliła nam wszystkim poczuć czar przedświątecznych przygotowań.






Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej Galerii.