Szkoła Podstawowa w Nowym Brzesku
Aktualności

Spotkanie ze Strażakami OSP


         Dzisiaj 4. maja - w imieniny św. Floriana w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Strażaka.

         Gościliśmy druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Śmiłowicach. Goście w ciekawy sposób przybliżyli przedszkolakom specyfikę pracy strażaka jednocześnie prezentując strój i podręczny sprzęt. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych, oraz asyście podczas różnych akcji.

         Strażacy zapoznali przedszkolaków z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną.
Wszyscy z bliska mogli podziwiać wóz strażacki, wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy.

          Dzieci przymierzały hełm strażacki, wchodziły do wozu, gdzie mogły poczuć się jak 
prawdziwi strażacy choć przez chwilę. Wszystko zotało utrwalone na zdjęciach, kilka z nich można zobaczyć w naszej Galerii.

Wizyta strażaków utrwaliła wiedzę przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa, oraz zachęciła najmłodszych do służby w straży pożarnej.


Wszystkim Strażakom życzymy
bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji,
a przede wszystkim zdrowia!


N O W O Ś Ć!

Wiosenne akcje Samorządu Uczniowskiego w krótkich filmach...


Czas pokazać, co Samorząd Uczniowski organizuje - DZIEJE SIĘ W NASZEJ SZKOLE!
21 marzec - Dzień bez plecaka 
Kreatywność Naszych uczniów nie zna granic - proszę zobaczyć na filmiku
https://www.facebook.com/104186781221425/videos/313709250927675

 

1 kwietnia - Prima Aprilis
Jaskrawe kolory i różne zabawy dla każdej klasy

https://www.facebook.com/104186781221425/videos/258663179748492

Co jeszcze Samorząd Uczniowski wymyśli i organizuje w tym roku szkolnym, jesteście ciekawi?
Bo ja tak :-)

Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Kinga Magiera


Patriotyczna majówka w Przedszkolu


Początek maja to okazja aby przypomnieć dzieciom, jak ważna jest nasza tożsamość narodowa. Każda grupa w naszym Przedszkolu postarała się o patriotyczne akcenty z okazji Święta Flagi i Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. 

Grupa Promyczki (3-latki) - najmłodsi pod okiem Pani Marioli Bartula namalowali palcami piękne flagi i razem z Paniami wykonali w oknach biało-czerwone dekoracje z kwiatów.

Grupy Słoneczka i Smerfy (4-5 latki) - średniaki odświętnie ubrane i przygotowane przez swoje Panie Kasię Wójcik i Kasię Czaja, przygotowały mini akademię z odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego w pozycji na baczność, wierszem "Kto ty jesteś? Polak mały..." i własnoręcznie wykonanymi dekoracjami -  białoczerwonymi sercami z maleńkich kuleczek z bibuły.

Grupa Misie (5-latki) poprowadzona przez Panią Renatę Skalską zaprezentowała nowonauczony wiersz o pięknie naszych barw ojczystych i wykonała parce plastyczne z polskimi flagami techniką wydzieranki.

Grupa Sówki (6-latki) zaprezentowała własnoręcznie wykonane w pracy grupowej symbole narodowe w wersji XL. 

Prezentujemy film na którym można zobaczyć naszych podopiecznych i podjęte przez nich działania.

https://www.facebook.com/104186781221425/videos/3350093235221294

Zapraszamy do zakładki Galeria na naszej stronie Zespołu Przedszkolno-Szkolnego.


-Samorząd Uczniowski dziękuje za niesamowitą  D Y S K O T E K Ę !


Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom szkolnej dyskoteki, pierwszej po zniesieniu obostrzeń. W imieniu uczniów dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom Obsługi, którzy czuwali nad bezpiecznym przebiegiem naszego spotkania. Dziękujemy Rodzicom, którzy zorganizowali dla uczniów transport i zapasy picia.  

Zabawa taneczna cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas IV-VIII . W żywiołowej imprezie na hali sportowej w środowe popołudnie 27 IV wzięło udział ponad 70 uczniów w tym nowi uczniowie naszego Zespołu z Ukrainy.

To były niezapomniane chwile, pełne spontanicznej radości i wspólnej zabawy. Wodzirejem było Dawid Sroga z klasy VIII a, który przy wsparciu najstarszych uczniów świetnie dobierał muzykę i inicjował wspólne zabawy. Były stare hity jak Pszczółka Maja, Makarena i Kaczuszki, ale też nowsze przeboje, które były okazją do wspólnych pląsów. Czwarto i piątoklasiści uczyli się skocznego hitu, tradycyjnego w naszej szkole -  tańca w parach dla małych i dużych  czyli belgijki. Jak mówią najbardziej doświadczeni nauczyciele  - takiej dyskoteki jeszcze nie było, wszyscy uczniowie tańczyli i bawili się od początku do końca, od godz. 16.00 do 19.00 praktycznie nie było nikogo, kto podpierałby ściany hali ;-)

Mamy nadzieję że kolejne dyskoteki naszego samorządu będą równie udane.
"Wiosenna pobudka" - odwiedziny teatrzyku w przedszkolu


W miniony czwartek 28 IV po śniadaniu do naszego przedszkola przyleciał pierwszy bocian, który klekotając opowiedział wszystkim dzieciom swoje niesamowite przygody, których doświadczył podczas zimowej migracji do Afryki. Towarzyszyła mu zwariowana sójka - wystrojona w kolorowe, modne piórka, oraz bardzo pracowita wiewiórka, która wzorowo robiła wiosenne porządki. W spektaklu dzieci zobaczyły także niedźwiedzia - świeżo obudzonego ze snu zimowego. Losy leśnych bohaterów z przedstawienia pt. "Wiosenna pobudka" były bardzo zajmujące. Dzieci nie tylko dobrze się bawiły, obcując z kulturą, ale wzbogaciły swoją wiedzę poznając zwyczaje zwierząt związane ze zmieniającymi się porami roku.

Dzięki żywiołowej grze aktorskiej, sympatycznym żartom i melodyjnym piosenkom wszystkie dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały pierwszy po pandemii spektakl teatralny na żywo.

Więcej zdjęć można zobaczyć w zakładce Galeria.