Szkoła Podstawowa w Nowym Brzesku
Aktualności

Dzień Chłopaka

Serdeczne życzenia dla małych i dużych chłopców :-)

Oto specjalna laurka dla naszych Przedszkolaków przygotowana przez Panią Kasię Czaja z okazji dzisiejszego święta

244008927_603600480801950_3730790434472319143_n


Dzień Chłopaka w kinie samochodwym

Kino tradycyjne? nie tym razem u Sówek ;-)Tegoroczny Dzień Chłopaka Sówki obchodziły w..... KINIE SAMOCHODOWYM.

Była bajka, popcorn, własnoręcznie wykonane samochody i oczywiście świetna zabawa. Nie mogło  zabraknąć również hucznego ,,Sto lat" oraz upominków i słodkości:)

Wszystkiego  dobrego  Chłopcy!!! Przede wszystkim ZDROWIA!!!

[Tekst i foto: Anita Maćkowska]

Dzisiaj Dzień Jabłka
28. września 2021

 

U naszych czterolatków w grupach Smerfy i Słoneczka odbyły się ciekawe zajęcia, których bohaterem było jabłko - lubiany polski owoc.

Uruchomiliśmy wszystkie zmysły :-)Poznaliśmy wiersz Jana Brzechwy "Entliczek pentliczek". Braliśmy udział w dwóch konkursach zręcznościowych; slalom z jabłkiem na łyżce i gryzienie jabłka wiszącego na sznurku bez pomocy rąk. Okazało się, że najmocniejszy gryz ma Grześ z grupy Smerfy ;-) Uruchomiliśmy narząd mowy podczas zabaw logopedycznych z robaczkiem Felusiem - a w efekcie końcowym stworzyliśmy pracę wykorzystując jabłuszka z zabawy, którą nazwaliśmy:  "Jabłuszkowy stempelek”. (Więcej zdjęć do obejrzenia w zakładce "Galeria")Edukacyjne rozrywki dla dzieci z jabłkiem w roli głównej przygotwały Wychowawczynie Panie Kasia Czaja i Kasia Wójcik.

 

Serdecznie dziękujemy zaprzyjaźnionym Delikatesom Centrum z Nowego Brzeska, które za pośrednictwem naszej Pani Asi, podarowały nam w prezencie pyszne jabłka dla wszystkich dzieci :-)


Piękne nasze małopolskie okolice...


Dnia 28.09.2021r. uczniowie klas II i III w ramach projektu ,, Odkrywamy Małopolskę" wzięli udział w wycieczce autokarowej do Ciężkowic i Stróży.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od godzinnego spaceru po Rezerwacie Przyrody ,,Skamieniałe Miasto” – największej przyrodniczej atrakcji Ciężkowicko – Rożnowskiego Parku Krajobrazowego. Rezerwat, który nasza grupa przemierzała z niemałym wysiłkiem, to zespół skał tworzących różne kształty. Każda skała ma swoją nazwę i wiąże się z nią legenda, wyjaśniająca sposób jej powstania i niezwykły wygląd. Są tam skały podobne do ludzi, zwierząt, przedmiotów czy miejsc. Spacerując po lesie, zobaczyliśmy wiele skał o niezwykłych kształtach: tj. ,, Orzeł”, ,,Żółw”, ,,Borsuk”, ,,Piekiełko”, ,Grzybek” . Uczniowie mieli okazję przejść przez szczelinę najwyższej skały ,, Grunwald’’. Po spacerze był czas na zakup upragnionych pamiątek.

Kolejnym punktem wycieczki było Gospodarstwo Pasieczne,, Sądecki Bartnik’’ w Stróżach. Dzieci miały okazję zwiedzić Skansen i Muzeum Pszczelarstwa. Zobaczyły w plenerze historyczną kolekcję barci i uli ( ule kłodowe, figuralne, słomiane kószki, a nawet ule przywiezione z Republiki Południowej Afryki) oraz dowiedziały się jak na przestrzeni stuleci zmieniał się ich wygląd. Zwiedziły ekspozycję muzealną i zapoznały się ze sprzętami pasiecznymi – tj. rozluźniacze, odsklepiacze, wirówki, walce do produkcji plastrów woskowych, podkurzacze i wiele, wiele innych.
W sali multimedialnej oglądały krótkometrażowy film i wysłuchały efektów dźwiękowych charakterystycznych dla życia rodziny pszczelej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się lekcja pokazowa: ”Jak widzi pszczoła i w jakich barwach?”. Pani przewodnik zaprosiła wszystkich do zwiedzania „Gospodarskiej Zagrody”, w której miały okazję z bliska przyjrzeć się kozom, osiołkowi, kucykom i kurom.
W ramach przerwy w zwiedzaniu zjedli pyszną kiełbaskę w Restauracji ,, Bartna Chata’’ oraz delektowali się przepyszną lemoniadą z miodem wielokwiatowym i miętą. Na zakończenie wycieczki dzieci odwiedziły „Miodową Spiżarnię”, gdzie można było zakupić miodowe smakołyki oraz spędziły wolny czas na wesołych zabawach wykorzystując huśtawki i sprzęt sportowy.

Zmęczeni, ale zadowoleni i w doskonałych humorach w godzinach wieczornych wróciliśmy szczęśliwie do Nowego Brzeska.
Wycieczka w pewnością pozostawiła miłe wspomnienia i garść pozytywnych wrażeń u każdego uczestnika naszej małopolskiej wyprawy !!!


Witamy Panią Jesień z "Misiami"
22. września 2021

Zmieniająca się aura jest okazją do poznania na zajęciach przedszkolnych kolejnej pory roku.
  

Jak każda szanująca się grupa przedszkolna, nasze 5-latki czyli Misie razem ze swoją Panią Renatą Skalską witają Panią Jesień.  Dzieci mają możliwość rozwijania swojej wiedzy i spostrzegawczości w czasie spacerów, gdzie dokonują wielu nowych obserwacji przyrodniczych. W sali znalazło się miejsce na kącik ekspozycyjny z darami jesieni... 

  

W czasie zajęć dzieci tworzą prace plastyczne w ciepłych barwach jesieni. Kolorowe listki, kasztany czy żołędzie są doskonałymi pomocami przy dokonywaniu obliczeń na konkretach. (Więcej zdjęć można zobaczyć na naszej stronie w zakładce "Galeria")