Szkoła Podstawowa w Nowym Brzesku
Aktualności

Boże Narodzenie w Przedszkolu

Dzieci z naszego przedszkola zapraszają do wspólnego kolędowania.
Smerfy, Misie, Motylki, Sówki i Muchomorki doskonale wprowadzają nas w świąteczną atmosferę.

Na filmie można zobaczyć nie tylko świąteczne występy dzieci ale również zdjęcia z grupowych spotkań wigilijnych i świateczne prace plastyczne.


https://www.facebook.com/104186781221425/videos/1073004396504755Wirtualne spotkanie przy wigilijnym stole AD 2020


Zapraszamy do naszych domów na spotkanie z poetyckim słowem, melodiami tradycyjnych i współczesnych kolęd w wersjach instrumentalnych i wokalnych. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowym Brzesku wraz z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym składają najserdeczniejsze życzenia świąteczne całej Szkolnej Rodzinie.

Występują uczniowie klasy Ib, kl VIb, VIIb, VIIIa i VIIIb.https://www.youtube.com/watch?v=-RSbIJDwzT4 Wyboru wierszy dokonała Pani Grażyna Jakubowska, realizacja nagrania ks. Sebastian Nocoń

IMG_20201210_091636 Praca ucznia naszej szkoły. 
Kalendarz adwentowy pełen dobrych życzeń na cały rok.
Nieodpłatna pomoc prawna w naszym powiecie...Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez POWIAT PROSZOWICKI w ramach którego prowadzimy nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie, w tym nieodpłatne mediacje.

Celem jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, przy wsparciu prawników i doradców obywatelskich.

Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy - prowadzimy również edukację prawną. Dlatego zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o umieszczenie e-informatorów na stronach internetowych, serwisach społecznościowych i tym podobnych kanałach komunikacji, tak aby informacja trafiła do możliwie największej liczby osób mieszkającej na terenie Powiatu. Informator dotyczy tematyki praw człowieka, a w tym konkretnym przypadku:

Podstawowe zasady zawierania umów cywilnoprawnych - 
https://www.sc.org.pl/app/files/2020/07/1.-e-informator-podstawowe-zasady-zawierania-umow-stowarzyszenie-sursum-corda.pdf
- Zadłuzenia mieszkaniowe - https://www.sc.org.pl/app/files/2020/07/2.-e-informator-zadluzenia-mieszkaniowe-stowarzyszenie-sursum-corda.pdf

Mamy przekonanie, że szczególnie w tym czasie dynamicznych zmian w prawie - wiele osób może mieć pytania i wątpliwości natury prawnej, w czym mogą być przydatni dostępni specjaliści. Pomoc świadczona jest w pełnym zakresie prawa, od połowy maja także w zakresie  prowadzonej działalności gospodarczej w przypadku niezatrudniania w ciągu ostatniego roku innego pracownika.

Ponadto, przekazujemy linki do trzech filmików edukacyjnych z zakresu: mediacji, praw konsumenckich oraz cyberprzemocy, które także mogą zostać wykorzystane i opublikowane na Państwa serwisach.

ANIMACYJNY FILMIK EDUKACYJNY Z ZAKRESU MEDICJI: https://www.youtube.com/watch?v=nLAL1BWFXac
ANIMACYJNY FILMIK EDUKACYJNY Z ZAKRESU PRAW KONSUMENCKICH:
 https://www.youtube.com/watch?v=WfJsm1EV6Vk
ANIMACYJNY FILMIK EDUKACYJNY Z ZAKRESU CYBERPRZEMOCY: 
https://www.youtube.com/watch?v=d-ME7clmzIk

Szczegółowe informacje o zakresie i zasadach korzystania ze wsparcia znajdują się na stronie internetowej Powiatu Proszowickiego-
https://bip.malopolska.pl/spproszowice,m,286818,nieodplatna-pomoc-prawna.html


Świąteczna Poczta dla Seniora


Dzieci z Przedszkola Samorządwoego w Nowym Brzesku uczęszczające do grup Sówek i Muchomorków włączyły się do pięknej akcji ,,Świąteczna Poczta dla Seniora ".

Celem było zredagowanie i przygotowanie świątecznej kartki dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Pieczonogach. Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem, kreatywnością a w rezultacie powstały śliczne pocztówki, które zostały wysłane tradycyjną pocztą do mieszkańców.

Mamy nadzieję, że w czasach izolacji społecznej, z dala od bliskich i przyjaciół nasze prace wywołają choć trochę uśmiechu na twarzach Seniorów


131088530_219731026344434_8284892435851613894_n (1)

131600848_719445418773482_7136519442826579127_n