
Samorząd Uczniowski i AKCJA MIKOŁAJKOWA
uczniowie zaopatrzeni w symbole mikołajkowe nie będą pytani na lekcjach!
Zabawy Andrzejkowe przedszkolaków
Dla wszystkich dzieci była to okazja aby pokazać się w stroju ulubionego bohatera i radośnie tańczyć z innymi. Różne wesołe układy taneczne i wygibasy prowadziła nieoceniona Pani Kasia od rytmiki. Były też przeloty na miotle, losowanie imion przyszłych ukochanych, ustawianie butów, rzucanie za siebie i mnóstwo innych zabaw dzięki którym śmiech mieszał się z radosnymi okrzykami.

Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości, zbudowały sympatyczną atmosferę i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

Nasi uczniowie na podium Powiatowych Zawodów Szachowych

"Jadą, jadą misie..."
Inscenizacja szóstoklasistów została nagrodzona brawami i szerokimi uśmiechami przedszkolaków.
Niezapomniana wizyta klas szóstych w Siedzibie Władców Polski na Wawelu
23 listopada klasy szóste wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Celem wyjazdu było wzięcie udziału w dwóch lekcjach muzealnych o tematyce historycznej na Zamku Królewskim: "Dary, trofea i utracone dziedzictwo" oraz "Wawel - siedziba władców Polski".
Na Wawel przeszliśmy spacerkiem od Pomnika Grunwaldzkiego - upamiętniającego zwycięstwo króla Władysława Jagiełły nad Krzyżakami - Drogą Królewską. Minęliśmy Barbakan, Bramę Floriańską, Sukiennice. Na Wzgórzu Wawelskim podziwialiśmy Katedrę, w której odbywały się najważniejsze wydarzenia związane z historią każdego władcy: koronacje, śluby, chrzty, pogrzeby. Tutaj też spoczywają nie tylko królowie, ale również Wielcy Polacy zasłużeni dla Naszej Ojczyzny, tj. Józef Piłsudski, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Tadeusz Kościuszko, Władysław Sikorski, Lech Kaczyński… .
Nasze lekcje odbywały się w najpiękniejszych i najcenniejszych wnętrzach pałacowych – Skarbcu, Zbrojowni oraz Komnatach Królewskich. Mogliśmy podziwiać dawną świetność dworu z przepychem pięknych sal ozdobionych słynnymi na cały świat arrasami, cennych naczyń i mebli, zabytków piśmiennictwa i militariów. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć jedyny ocalały element królewskich regaliów zrabowanych w czasie zaborów przez Prusaków – Szczerbiec. Ten miecz był świadkiem dwudziestu koronacji królewskich i cudem ocalał od zniszczenia. Obejrzane wystawy to nie tylko bogactwo cennych, zabytkowych bogato zdobionych przedmiotów. To także bogactwo białych kruków piśmiennictwa z najsłynniejszym dziełem Mikołaja Kopernika „O obrotach sfer niebieskich”.
To była niezapomniana lekcja historii – może długa i męcząca, ale pełna ciekawostek dotyczących Naszej wspaniałej przeszłości. Mamy z czego być dumni!!!
(tekst: E. Kiszka)