Szkoła Podstawowa w Nowym Brzesku
Aktualności


Z okazji Święta Edukacji Narodowej...


W tak ważnym dniu w roku szkolnym,
w dniu święta wszystkich nauczycieli, wychowawców,
emerytowanych nauczycieli, pracowników obsługi

chcielibyśmy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia:
dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości,
sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów!

Życzy Samorząd Uczniowski


Zyczenia-na-Dzien-Nauczyciela-2020-krotkie-od-rady-rodzicow-od-przedszkolakow_article
Wyniki VIII Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”

1 października chętni uczniowie Naszej Szkoły zmierzyli się z pisaniem VIII Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”.  W tym roku aż 28. uczestników z klas IV – VIII pokonywało zakręty polskiej ortografii poznając przy okazji Naszą historię. Uczestnicy Dyktanda podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe. Klasy młodsze: uczniowie klas IV –VI poznawali historię harcerstwa w Polsce oraz działalność osób zaangażowanych w propagowanie skautingu w Naszym Kraju. Z kolei uczniowie klas starszych: VII i VIII  – mieli okazję przekonać się, w jaki sposób rozwijała się po wojnie nasza służba medyczna. Temat zdrowia pojawił się, w obecnej epidemicznej sytuacji, nieprzypadkowo. Tekst dyktanda podejmował także ważny problem szerzenia nawyków higienicznych w społeczeństwie, co gwarantowało - i nadal gwarantuje - możliwość uniknięcia wielu groźnych chorób.

Uczniowie, którzy uzyskali ponad 75% punktów, będą mogli przejść do dalszego etapu konkursu.

Z przyjemnością informuję, że najlepsze wyniki w klasach IV –VI uzyskali:

- Malwina Jędrosz kl. IVa - 62,5%

- Julia Wójcik kl. IVb – 49,5%

- Marcel Styczeń klasa IVb – 37%

Najlepsze wyniki w klasach VII uzyskali:

- Julia Micuda kl. VIIb - 74,5%

- Klaudia Znaj kl. VIIb – 69,5%

- Natasza Dudzik kl. VIIb - 61%,  Gabriela Kubik kl. VIIb – 61%

Te wyniki nie gwarantują przejścia do kolejnego etapu. Podkreślić jednak należy, że tekst dyktanda obfitował w bardzo liczne pułapki ortograficzne, więc uzyskanie takich wyników - zwłaszcza przez uczniów klas czwartych - jest godne podziwu.

Najlepsze wyniki w klasach VII – VIII uzyskali uczniowie klas VIII:

- Marek Błaszkiewicz z kl. VIIIa - 84,5 %
- Dominika Klasińska, z kl. VIIIb- 83,5 %
- Alan Mucharski z kl. VIIIa- 83 %
- Wiktoria Poszwa z VIIIa - 81 %

Ci właśnie uczniowie mają szansę wziąć udział II etapie konkursu. Organizator Dyktanda zastrzega sobie jednak, że próg punktowy, niezbędny do  zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego, może zostać podniesiony. Prace tych Uczniów zostaną przesłane do Komisji Wojewódzkiej, gdzie zostaną poddane weryfikacji i ewentualnej kwalifikacji do etapu wyższego.

Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w Dyktandzie, otrzymują pochwały oraz oceny bardzo dobre - a uczniowie z najlepszymi wynikami w danej klasie - celującą ocenę z języka polskiego.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wyników. Życzymy dalszych sukcesów językowych i trzymamy kciuki za najlepszych.   W imieniu Organizatorów - Elżbieta Kiszka

dyktandodyktando1
dyktando2


CUDNE HISTORIE BAJKĄ OPOWIEDZIANE

 

Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach realizuje projekt pn. TRYPTYK PROSZOWICKI, czyli CUDNE HISTORIE BAJKĄ OPOWIEDZIANE, dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

W związku z pandemią i ograniczonymi możliwościami bezpośrednich kontaktów

przenieśliśmy teatr do sieci internetowej. Dzięki programowi „Kultura w sieci 2020”, stworzyliśmy autorskie spektakle teatralne dla młodych widzów. Co ciekawe, dostępne są one także dla osób niesłyszących (tłumaczone na język migowy).

Na naszej nowej stronie internetowej: www.ckproszowice.pl można bezpiecznie, wygodnie i całkowicie za darmo uczestniczyć w bajkowych historiach o Sztukmistrzu, Smoku, czy Wodniku. Tryptyk składa się z trzech opowieści:

Talizman Proszowicki – to magiczna opowieść o tym, że w życiu ważne są dobro, miłość, wzajemne wsparcie i szacunek, a chciwość nie popłaca.

Smocza Kronika – historia o tym, że każdy ma w życiu swoją misję i cel do spełnienia, jakiś talent, zainteresowania i pasję do rozwijania, nawet mały Smoczek Obiboczek.

Psotnik Wodnik – to opowieść o tym, że należy ponosić odpowiedzialność za błędy, które się popełnia i że nie można brać cudzych rzeczy bez pytania.

Zachęcamy wszystkie dzieci do skorzystania z naszej oferty. Mamy nadzieję, że z zaciekawieniem będziecie oglądać bajki, wraz z rodzicami i dziadkami, i nie raz do nich powracać! Może będą też okazją do wspólnej rozmowy o tym, co w życiu jest naprawdę ważne.

Serdecznie zapraszamy na naszą nową stronę: www.ckproszowice.pl

Filmy dostępne są również na naszych profilach: YouTube oraz Facebook.

tryptyk plakat 2


Informacja

Szanowni Państwo

W Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Nowym Brzesku   po przeprowadzonym przez Powiatową  Stację Sanitarno – Epidemiologiczną dochodzeniu epidemiologicznym  w dniu 10.10.2020r.  decyzją  Państwowego Powiatowego Inspektora  Sanitarnego w Proszowicach uczniowie klasy II b wraz z wychowawcą objęci zostają  kwarantanną domową. Na podstawie Opinii  Państwowego Powiatowego Inspektora  Sanitarnego w Proszowicach w porozumieniu z Organem Prowadzącym Szkołę uczniowie klasy II b przechodzą w tryb zdalny nauczania od 12.10.2020rdo 16.10.2020r. Pozostałe oddziały w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Nowym Brzesku  mają prowadzoną naukę w trybie stacjonarnym w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Nowym Brzesku.


Magdalena Doniec

 Dyrektor Zespołu Przedszkolno – Szkolnego

 w Nowym Brzesku

InterRisk TU S.A.                                                                                                        interrisk
Vienna Insurance Group
Centrala 77
ul. Noakowskiego 22, 00-668 Warszawa 
tel. (22) 575 25 25, fax. (22) 575 25 25     


ZAKRES OCHRONY UBEZPIECZENIOWEJ: na rok szkolny 2020/21

interisk tabela 1


interrisk tabela 2
interrisk tabela 3
interrisk 4