Szkoła Podstawowa w Nowym Brzesku
Aktualności


Przekazanie darów z akcji charytatywnej "Paczuszka dla maluszka"

W poniedziałek 3 stycznia 2022 roku zawieźliśmy zebrane dary do Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Odmętowej 4 w Krakowie. Tym samym zakończyliśmy akcję "Paczuszka dla maluszka" w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Nowym Brzesku.

Do współpracy zaprosiliśmy też Parafię Rzymsko-Katolicką pw. Wszystkich Świętych w Nowym Brzesku i Szkołę Podstawową w Mniszowie.

Zbiórkę darów dla chorych dzieci prowadziliśmy od 6 grudnia 2021 do 1 stycznia 2022 roku. Spotkaliśmy się z pozytywnym odzewem. Dzieci i dorośli okazywali pełne zrozumienie i chęć włączenia się w akcję.

Zebraliśmy 35 paczek dużych (średnio w jednej znajdowało się 10 artykułów niemowlęcych takich jak pieluchy, środki pielęgnacyjne, spożywcze) średnia wartość jednej dużej paczki to około 100 - 200 zł) Zebraliśmy również 26 pojedynczych przedmiotów z listy artykułów potrzebnych i wskazanych przez obdarowanych. Szacunkowa wartość artykułów ze zbiórki to około 7 tysięcy złotych.

W Hospicjum zostaliśmy przyjęci z wielką wdzięcznością i zapewniono nas, że między innymi dzięki naszemu zaangażowaniu wszystkie rodziny z naszego województwa będące pod opieką dziecięcego hospicjum otrzymały rzeczowe wsparcie, adekwatne do ich potrzeb w trudnej sytuacji.

Serdecznie dziękujemy Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom obydwu szkół oraz Parafianom z Nowego Brzeska za okazane serce i przygotowane upominki.
Razem mamy moc!

Warto wspomnieć wzruszające momenty, gdy najmłodsi uczniowie prosili swoje mamy o podzielenie się z potrzebującymi maluchami i sami nie dawali rady udźwignąć ogromnego pudła na I piętro, gdy starsi uczniowie ze swojego kieszonkowego kupowali artykuły do paczuszki. Działania były podejmowane indywidualnie i grupowo. Podczas akcji zdarzyło się że klasy zbierały wspólną pulę pieniędzy za którą wychowawca kompletował dużą klasową paczkę. Otrzymaliśmy też rodzinne paczki, które w imieniu swoich trojga dzieci przynosili Rodzice.
Dziękujemy też Fundacji Małych Stópek za tutoring, wsparcie w logistyce i dostarczenie nam materiałów promocyjnych do akcji.

W załączeniu prezentujemy fotografie z finałowego dnia zbiórki w szkole (paczki z jednego dnia 17 grudnia) i oraz zdjęcia łącznie wszystkich darów zebranych w parafii i dwóch szkołach. Przedstawiamy też zdjęcie z przekazania darów w Hospicjum.


        

Koordynatorzy

Alicja Sendek i ks. Sebastian Nocoń

PS Uczniowie, którzy nie otrzymali jeszcze pochwał z zachowania za włączenie się w akcję charytatywną proszeni są o przekazanie informacji do swojego Wychowawcy lub katechety.
Razem na święta! - podziękowania z Ministerstwa Edukacji i Nauki

Otrzymaliśmy dyplom dla Zespołu Przedszkolno-Szkolnego za udział w świątecznych akcjach.

Serdecznie dziękujemy Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom za włączenie się w nasze przedświąteczne działania.

U nas, tak samo jak w 7 800 szkołach w całej Polsce, uczniowie i nauczyciele wspólnie organizowali zbiórki darów dla potrzebujących, śpiewali kolędy i wykonywali dekoracje świąteczne, przygotowywali kartki z życzeniami dla starszych osób. 

Celem podejmowanych inicjatyw jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. 


dyplomrazemnaswieta2021Zimowa wycieczka w ramach programu "Poznaj Polskę"


W dniu 10 grudnia chętni uczniowie klas I-VIII z naszej szkoły razem ze swoimi nauczycielami byli na wycieczce autokarowej w ramach projektu Ministerstwa Edukacji ,,Poznajemy Polskę”.
Dodatkową atrakcją tego dnia był pierwszy śnieg ,który sprawił wszystkim wiele radości.

Najpierw udaliśmy się do Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie. Warto wiedzieć, że jest to miejsce w którym powiedzenie ,,zatrzymać czas” nabiera szczególnego znaczenia. Trzecie pod względem prezentowanej ilości czasomierzy muzeum na świecie, po Chicago i Oxfordzie. Muzeum powstało w oparciu o prywatną kolekcję lekarza z Jędrzejowa Feliksa Przypkowskiego, który od 1895 roku gromadził zabytkowe zegary słoneczne. Również w muzeum możemy zobaczyć inne tematyczne działy związane z astronomią, grafiką, rzemiosłem artystycznym, historycznym i gastronomią.

Kolejnym punktem wycieczki to Chęciny i Ruiny Zamku Królewskiego. W czasie wyjścia na wzgórze zamkowe wszystkim towarzyszyło dużo radości w pięknej zimowej scenerii. Historię zamku w sposób wyjątkowy przybliżył nam Średniowieczny Rycerz pełniący rolę przewodnika. Niezdobyty przez kilka wieków królewski zamek w Chęcinach nie tylko strzegł terytorium Rzeczpospolitej, ale także kilkakrotnie służył jako miejsce przechowywania cennych skarbów. To tu Władysław Łokietek i inni władcy trzymali skarby z koronnego skarbca, tu w obawie przed Krzyżakami w roku 1318 przeniesiono skarbiec archidiecezji gnieźnieńskiej, to tu w roku 1554 królowa Bona zdeponowała swoje kosztowności.
Jak głosi legenda część tego skarbu do dziś pozostaje w niedostępnych zamkowych podziemiach, a od czasu do czasu w ruinach pojawia się tajemnicza postać ubranej na biało kobiety z pochodnią. To Biała Dama, która pilnuje bądź poszukuje ukrytego skarbu.
Może to sama królowa Bona... Kto wie...

Następnie dojechaliśmy do Kielc i udaliśmy się do Muzeum Zabawek i Zabawy. Jest to największe i najstarsze muzeum zabawek w Polsce, które funkcjonuje od 1979 roku. Na 631 m kwadratowych powierzchni wystawienniczej znajduje się kilka tysięcy eksponatów. Zwiedzający mogą obejrzeć kilkanaście wystaw, w tym wystawy stałe: „Dzieje pewnego muzeum”, „Miasto zabawek”, „Magiczne obrazy”, warsztat zabawek – repliki historycznych zabawek, „Made in Poland". "Zabawki z polskich spółdzielni zabawkarskich”, „Nowe nabytki”, „Świat modeli” - modele samochodów, samolotów, statków, pociągów, kolejkę elektryczną oraz wystawy czasowe: „Zabawki fantazją malowane”, „Książka zabawka – wczoraj i dziś”, „Dzieci Amazonii. Wczoraj. Dziś. Jutro”, a w Galerii Abrakadabra – „Zabawka przyjazna dziecku VII edycja” – wystawa pokonkursowa. Muzeum Zabawek i Zabawy mieści się w zabytkowym XIX-wiecznym budynku dawnych hal targowych. Codziennie o 11,12 i 13 z wieży zegarowej muzeum „wylatuje" świętokrzyska Baba Jaga, wyrzeźbiona przez Arkadiusza Latosa, a zamontowana na wieży przez zegarmistrza Bonifacego Komorowskiego.
Uczniowie z zaciekawieniem oglądali eksponaty muzealne i zaopatrzyli się w różnorodne zabawki.

Na koniec udaliśmy się do Ośrodka wypoczynkowego w Kaczynie i tam zjedliśmy smaczny obiad.

Pełni wrażeń wróciliśmy do Nowego Brzeska
Więcej zdjęć w naszej Galerii i na szkolnym Facebooku


Wychowawczyni klasy II - Grażyna JakubowskaNAUKA JĘZYKÓW OBCYCH
TO PODSTAWA PRZYSZŁYCH SUKCESÓW!!!

Kiedy dzieci mają kontakt z językiem obcym w młodym wieku, eksperymentują z nim w ten sam sposób, jak z językiem ojczystym, staje się on naturalną częścią ich rozwoju.

Badania pokazują, że dzieci uczące się dodatkowego języka osiągają lepsze wyniki w standardowych testach wiedzy, ponieważ nauka języków rozwija umiejętności słuchania, obserwacji, rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia. Są to umiejętności, które można wykorzystywać na różnych polach, i które korzystnie wpływają na całe dalsze życie, zarówno osobiste, jak i profesjonalne. Zachęcanie dzieci oraz wspomaganie ich w nauce języków obcych w młodym wieku przygotowuje je dobrze do wyzwań, jakie napotkają później w szkole i w życiu.

W ramach realizacji ,,Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego'' „Europa i ja” w miesiącu grudniu uczniowie z klasy 3 a i 3 b poznali szereg greckich słów, zaś uczniowie klasy I a i I b - słów niderlandzkich z zakresu treści dotyczących Świąt Bożego Narodzenia i tematyki zimowej. Następnie z wielkim zapałem opracowali obrazkowe słowniczki polsko-greckie oraz polsko-belgijskie:)

  

Serdecznie zapraszamy do naszej lingwistycznej galerii na szkolnym facebooku!!!

Wychowawcy klas III oraz I
Zapraszamy do obejrzenia świątecznych filmów z naszej szkoły
Samorząd Uczniowski i Wychowawcy klas zapraszają do obejrzenia świątecznych filmów

z najlepszymi życzeniami Bożonarodzeniowymi, zdrowia, pokoju, radości i miłości

dla Dyrekcji, Nauczycieli, Pracowników

oraz Uczniów, Rodziców i Wszystkich Przyjaciół SzkołyKolędowanie młodszych uczniów

https://www.facebook.com/104186781221425/videos/280357367397007


Ś
wiąteczne przygotowania Samorządu Uczniowskiego


 https://www.facebook.com/104186781221425/videos/460673385728621