Szkoła Podstawowa w Nowym Brzesku
Aktualności

I miejsce

w Powiatowych Jesiennych Biegach Sztafetowych Chłopców

w ramach Igrzysk Dzieci


Zawody sportowe odbyły się 2. października w Proszowicach. Naszą szkołę reprezentowały sztafety chłopców i dziewcząt z klas V i VI.Dziewczęta zajęły szóste miejsce wśród ośmiu startujących drużyn z poszczególnych szkół Powiatu Proszowickiego.
Dziewczęta biegły w składzie: Aleksandra Jędrosz, Natalia Czekaj, Agata Żurek, Maja Radecka, Emilia Biernat, Antonina Data, Maja Gołębiowska, Maja Micuda.

Sztafeta chłopców w składzie: Sebastian Gieras, Konrad Niedźwiedź, Dmytro Cherniak, Aleksander Wójcik, Olaf Nowak, Patryk Mietła, Franciszek Czechowicz zajęła pierwsze miejsce.

Serdecznie gratulujemy sukcesu w sportowej rywalizacji i zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dzień chłopaka w klasie 5a

W piątek w klasie 5a obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki wszystko zaplanowały i z pomocą Wychowawcy oraz Rodziców zorganizowały cudowne niespodzianki dla chłopaków.


386241006_640296691419750_5985433297726744736_n

Chłopcy byli zachwyceni były balony, girlanda, pyszne torty i ciasteczka, śpiewanie Sto lat oraz WSPANIAŁY prezent w ramce wykonany samodzielnie przez dziewczynki. 

Klasa wspólnie świętowała co można zobaczyć na zdjęciach

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH28 września w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych.
Z tej okazji uczniowie klas pierwszych przygotowali flagi, którymi udekorowane zostały korytarze, natomiast klasy drugiej przygotowały wystawę przedstawiającą słynne budynki europejskich miast.

Chętni uczniowie z klas drugich i trzecich wzięli udział w konkursie. Ich zadaniem było przywitać się
w 26 językach - dzieci losowały zadania. Jako podsumowanie konkursu powstało NAGRANIE
Wszyscy uczestnicy poradzili sobie świetnie. Zostali uhonorowani dyplomem dla "wielojęzycznego ucznia" i symboliczną nagrodą.

Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia.

Oświata zdrowotna


We współpracy z Powiatową Państwową Inspekcją Sanitarną w Proszowicach zrealizowaliśmy w naszym Zespole Przedszkolno-Szkolnym następujące programy edukacyjne:

- Skąd biorą się produkty ekologiczne?

- Czyste powietrze wokół nas,

- Nie pal przy mnie proszę.

Udział w programach był dla nas ciekawym doświadczeniem i zainspirował nas do różnorodnych aktywności, o których informowaliśmy na naszej stronie www.spnb.pl

Będziemy kontynuować te działania dla kolejnych grup wiekowych dzieci w naszym przedszkolu i naszej szkole.


67
8

Smacznie i zdrowo - zaprzyjaźniamy się z jabłkami28 września - Z okazji Dnia Jabłka ciekawe zabawy sportowe, matematyczne, plastyczne i społeczne zostały przygotowane dla dzieci z Przedszkola Samorządowego przez Panie Wychowawczynie.Nie zabrakło zajęć przyrodniczych ukazujących od kwiatu jabłoni jak rozwijają się i dojrzewają jabłuszka.
Dzieci słuchały wierszy poświęconych temu jesiennemu polskiemu owocowi oraz miały okazję posmakować, dotknąć i obejrzeć jabłka w różnej postaci.

Sówki uczyły się piosenki "Małe czerwone jabłuszko'', Promyczki układały obrazek z jabłkowych puzzli, Słoneczka projektowały jabłkowe konstrukcje w 3D, a Smerfy wzięły udział zagadkowej w sesji foto z maską jabłka - a jednak rodzice bezbłędnie rozpoznali swoje dzieci na zdjęciach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii