Szkoła Podstawowa w Nowym Brzesku
Aktualności


Dyżur Biblioteki Szkolnej w Zespole Przedszkolno - Szkolnym w Nowym Brzesku:

Poniedziałek 10:00 - 12:00
Czwartek: 12:00 - 14:00

Ostatnie pożegnanie.... unnamed
W imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Pracowników obsługi, Uczniów i Rodziców związanych z Zespołem Przedszkolno- Szkolnym w Nowym Brzesku żegnamy ś.p. Janusza Opyrchała, naszego wieloletniego kolegę z pracy, wychowawcę młodzieży, nauczyciela języka angielskiego i historii.

Przez wiele lat nasze drogi splatały się ze sobą i ciągle trudno jest uwierzyć, że to już przeszłość.

Żegnamy Cię jako członka naszej społeczności, człowieka cichego, niezwykle skromnego, dyskretnego i opanowanego. Kolegę i współpracownika przy którym zachowanie dystansu do skomplikowanej rzeczywistości było łatwiejsze.

Januszu nie będziemy mieli okazji powiedzieć Ci jak bardzo podziwialiśmy Twój talent do języków obcych. Pokazałeś nam jak cenny może być rozwój człowieka w każdym wieku, ile radości daje zdobywanie nowych umiejętności, rozwijanie pasji. Zaledwie kilka lat temu nauczyłeś się języka tureckiego i zdobyłeś przyjaciół wśród nauczycieli z innych krajów. Dziękujemy za wspólne podróże po Europie, byłeś naszym tłumaczem i opiekunem. Wspierałeś nas swoimi umiejętnościami w najmniej oczekiwanych momentach. Otwierałeś nam okno na świat. Wraz z nami niezwykle serdecznie żegnają Cię przyjaciele z Turcji.

Żegnają Cię uczniowie i rodzice. Kilka pokoleń naszych wychowanków, którym poświęciłeś dwadzieścia lat pracy zawodowej. Pan od Angielskiego zawsze był lubiany przez uczniów za niezwykłe poczucie humoru. Swoim pozytywnym usposobieniem dodawał otuchy i sprawiał, że zły dzień stawał się dla każdego lepszy. Wychowankowie doceniali jego cierpliwość i wyrozumiałość.

Choć dziś się żegnamy, to jesteśmy pełni wiary w to, że spotkamy się jeszcze w Domu Pana. Do codziennej postawy ś.p. Janusza odnoszą się słowa Jezusa zaczerpnięte z ośmiu błogosławieństw:
Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.
Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.

Będzie nam brakowało Twojej cichej obecności, niewidzialnego wsparcia, dodatkowej pary rąk i oczu do opieki nad uczniami.

Może pod drugiej stronie wieczności znów usiądziemy w tym samym gronie w pokoju nauczycielskim? Porozmawiamy o sporcie, o Turcji i o naszych wychowankach…


 Spoczywaj w pokoju.


Niepodległa do HymnuPomimo obostrzeń epidemiologicznych pragniemy podtrzymać tradycję i śpiewać hymn także w tym roku, dlatego dołączyliśmy do akcji "Niepodległa do Hymnu 2020".
Przedszkolaki dla Niepodległej

Z okazji radosnej 102. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę,

najmłodsi uczniowie Zespołu Przedszkolno - Szkolnego wraz ze swoimi nauczycielami przygotowali:

* śpiew polskiego hymnu narodowego,

* patriotyczny wiersz Władysława Bełzy rozpoczynający się od znanych wszystkim słów "Kto ty jesteś? Polak mały."

* dekoracje w barwach narodowych.


124440532_1497251940664760_7946671580483031665_n
 
 
124389502_1004144130086726_6945294195360849499_n 

 

żałoba 1 

 

Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że 9 listopada 2020r.

zmarł nasz Kolega ś.p. Janusz Opyrchał

- wieloletni nauczyciel języka angielskiego

w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Nowym Brzesku.

Z rodziną oraz bliskimi zmarłego łączymy się w bólu i składamy wyrazy głębokiego współczucia.

 

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne. Pracownicy

Zespołu  Przedszkolno – Szkolnego w Nowym Brzesku