Szkoła Podstawowa w Nowym Brzesku
Aktualności


Na początku czerwca do naszej szkoły dotarły wyniki XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy"
W konkursie tym brali udział następujący uczniowie:
° Bartłomiej Korepta kl. III b
° Wiktoria Data kl. III b
° Sebastian Gieras kl. III b
° Natalia Fularska kl. III b
° Martyna Pabisek kl. III b
° Maja Gołębiowska kl. III b
° Karol Samborek kl. III a
° Iga Ciępka kl. I a
° Adam Kazanowski kl. I b
Wszyscy wyżej wymienieni uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki za udział w konkursie.
Natomiast Adam Kazanowski uczeń klasy I b w etapie regionalny zajął III miejsce , a w etapie wojewódzkim otrzymał wyróżnienie.

Gratulujemy serdecznie i zachęcamy uczniów do udziału w kolejnych edycjach tego konkursu.

201051071_346239730349461_5819946990935743451_nak


LEKCJA HISTORII -D-DAY

received_602278360932068_1

 

W ramach współpracy między przedmiotowej ksiądz Sebastian Nocoń pasjonat historii

XX wieku, przygotował dla uczniów żywą lekcje historii w oparciu o eksponaty militarne z okresu II wojny światowej. Celem tej lekcji było przybliżenie uczniom trzech ważnych wydarzeń w których, brali również udział Polacy i swoją heroiczną postawą przyczynili się do zwycięstwa – Lądowanie w Normandii,  Bitwy o Monte Cassino i Powstania Warszawskiego.

Uczestnikom  spotkania zostały przybliżone ważne fakty oraz daty. Duże zainteresowanie wzbudziło umundurowanie i uzbrojenie żołnierza polskiego i amerykańskiego, 

ekwipunek i wyposażenie używane podczas zmagań wojennych. Najwięcej emocji wzbudził pokaz broni i sprzętu bojowego  oraz zasady funkcjonowania żołnierza na froncie.

Żywe lekcje historii są procesem odtwarzania przeszłości, w której historia  staje się dotykalna dla uczniów. 

Bardzo dziękujemy księdzu Sebastianowi za tak pasjonującą i ciekawą lekcję historii.

Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii.
Zapraszamy.

[Tekst: Beata Zapała]

PROGRAM PIRLS W NASZEJ SZKOLEW dniu 09.06 2021 r. w naszej Szkole odbyło się Międzynarodowe Badanie Postępów Biegłości w Czytaniu  w ramach Międzynarodowego Programu PIRLS.

Program PIRLS (Progress in International Reading Literacy Study) jest koordynowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Mierzenia Osiągnięć Szkolnych – IEA. Badanie jest przeprowadzane co 5 lat, a jego założenia i wskaźniki używane są w określaniu celów rozwoju edukacji. W poprzednim badaniu, które miało miejsce w 2016 r. Polska znalazła się w światowej czołówce pod względem osiągnięć w czytaniu. Zajęła 6. miejsce na arenie międzynarodowej, na 50 krajów biorących udział w badaniu PIRLS.

W tym roku nasza Szkoła znalazła się w grupie 150 szkół podstawowych z całej Polski wytypowanych do udziału w Programie. W badaniu  uczestniczyli uczniowie klas czwartych, którzy bardzo ambitnie i z dużym zaangażowaniem przystąpili do testów. Dziękujemy Im za tak wzorową postawę i życzymy dobrych wyników, które poznamy dopiero jesienią.Zapraszamy do odwiedzenia galerii i obejrzenia zdjęć.

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

Dnia 13.05 klasy 1 a i b odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Nowym Brzesku. 
Na miejscu dzieci miały okazję z bliska przyjrzeć się budynkowi, pojazdom, sprzętowi oraz dowiedzieć się jak na co dzień  wygląda praca strażaka. 
Uczniowie wraz z wychowawcami serdecznie dziękują za wspólne spotkanie i poświęcony czas.zdjęcia_klasa_1b__

Więcej zdjęć dostępnych jest w galerii. Zapraszamy do oglądania.