Szkoła Podstawowa w Nowym Brzesku
Aktualności
INFORMACJA
ZMIANY W ROZKŁADZIE JAZDY AUTOBUSU SZKOLNEGO

Od Środy 20.01.2021 do odwołania w rozkładzie autobusu szkolnego wprowadza się następujące zmiany:


Przywozy

Zamiast godziny 7:10 kurs do Hebdowa rozpocznie się o godzinie 6:55

6.55 
HEBDÓW KLASZTOR, HEBDÓW GÓRNY, MLECZARNIA, GRUSZÓW, PŁAWOWICE, SZKOŁA SIEROSŁAWICE

Do porannych i popołudniowych kursów w kierunku Rudna Dolnego dodaje się przystanki: "Mniszów Chełmy" i "Lasowisko"

7.10
 RUDNO WIEŚ, RUDNO SZKOŁA, KLUCZÓWKA, KACZE DOŁY, JÓZEFÓW, SZPITARY, PRZYBYSŁAWICE, GRĘBOCIN, MNISZÓW KOLONIA, MNISZÓW SZKOŁA, MNISZÓW CHEŁMY, LASOWISKO, SIEROSŁAWICE

Odwozy

12:40 RUDNO WIEŚ, RUDNO SZKOŁA, KLUCZÓWKA, KACZE DOŁY, JÓZEFÓW, SZPITARY, PRZYBYSŁAWICE, GRĘBOCIN, MNISZÓW KOLONIA, MNISZÓW SZKOŁA, MNISZÓW CHEŁMY, LASOWISKO

Ponadto w piątki uczniowie jadący na przystanek MGCKIP w Nowym Brzesku będą wracać wspólnymi autobusami wraz z uczniami z innych miejscowości.INFORMACJA


Od wtorku 19.01.2021  przystanek " MGCKIP w Nowym Brzesku" zostaje wyłączony z tras autobósów do Rudna, Hebdowa, Gruszowa i Pławowic. Na to miejsce wprowadzony zostaje dodatkowy powrotny kurs autobusu szkolnego ze szkoły w Sierosławicach do Nowego Brzeska.

Poniżej szgegółowy opis tras

OD WTORKU DO PIĄTKU 19.01.2021-22.01.2021:

12.40 WYJAZD Z SIEROSŁAWIC, MGCKIP W NOWYM BRZESKU

12.40
 WYJAZD Z SIEROSŁAWIC, RUDNO WIEŚ, RUDNO SZKOŁA, KLUCZÓWKA, KACZE DOŁY, JÓZEFÓW, SZPITARY, PRZYBYSŁAWICE, GRĘBOCIN, MNISZÓW KOLONIA, MNISZÓW SZKOŁA, SZPITARY

12.40 WYJAZD Z SIEROSŁAWIC,  MLECZARNIA, HEBDÓW GÓRNY, KLASZTOR, GRUSZÓW, PŁAWOWICE
Kursy autobusu szkolnego od 18.01.2021 do 22.01.2021

Przywozy

7.10 RUDNO WIEŚ, RUDNO SZKOŁA, KLUCZÓWKA, KACZE DOŁY, JÓZEFÓW, SZPITARY, PRZYBYSŁAWICE, GRĘBOCIN, MNISZÓW KOLONIA, MNISZÓW SZKOŁA,  SIEROSŁAWICE

7.10 HEBDÓW KLASZTOR, HEBDÓW GÓRNY, MLECZARNIA, GRUSZÓW, PŁAWOWICE, SZKOŁA SIEROSŁAWICE

7.45 MGCKIP W NOWYM BRZESKU, SZKOŁA SIEROSŁAWICE

 

Odwozy

PONIEDZIAŁEK 18.01.2021

11.40 WYJAZD Z SIEROSŁAWIC, MGCKIP W NOWYM BRZESKU, RUDNO WIEŚ, RUDNO SZKOŁA, KLUCZÓWKA, KACZE DOŁY, JÓZEFÓW, SZPITARY, PRZYBYSŁAWICE, GRĘBOCIN, MNISZÓW KOLONIA, MNISZÓW SZKOŁA, SZPITARY

11.40 WYJAZD Z SIEROSŁAWIC, MLECZARNIA, HEBDOW GÓRNY, KLASZTOR, MGCKIP W NOWYM BRZESKU, GRUSZÓW, PŁAWOWICE

OD WTORKU DO PIĄTKU 19.01.2021-22.01.2021:

12.40 WYJAZD Z SIEROSŁAWIC, MGCKIP W NOWYM BRZESKU, RUDNO WIEŚ, RUDNO SZKOŁA, KLUCZÓWKA, KACZE DOŁY, JÓZEFÓW, SZPITARY, PRZYBYSŁAWICE, GRĘBOCIN, MNISZÓW KOLONIA, MNISZÓW SZKOŁA, SZPITARY

12.40 WYJAZD Z SIEROSŁAWIC,  MLECZARNIA, HEBDÓW GÓRNY, KLASZTOR, MGCKIP W NOWYM BRZESKU, GRUSZÓW, PŁAWOWICE

OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU kurs dla uczniów którzy zostają dłużej na świetlicy

15.00  Wyjazd z Sierosławic do MGCKIP W NOWYM BRZESKU

 

Kursy autobusu szkolnego dla oddziału przedszkolnego uczęszczającego do Szkoły Podstawowej w Mniszowie pozostają bez zmian.

7.30 Pławowice, Gruszów, Hebdów, Nowe Brzesko (wsiadają dzieci klasy 0 zamieszkałe w Nowym Brzesku), przez ul. Św. Huberta, Rudno Dolne, Grębocin, SP w Mniszowie

 

14:00 SP w Mniszowie, Grębocin, Rudno Dolne, ul. Św. Huberta, Nowe Brzesko (wysiadają dzieci klasy 0 zamieszkałe w Nowym Brzesku), Hebdów, Gruszów, Pławowice

 

Powrót uczniów klas I-III do szkoły od 18 stycznia 2021 roku

Szanowni Rodzice,  Drodzy Uczniowie klas I-III

Od poniedziałku, 18. stycznia 2021 r., na podstawie Rozporządzenia MEiN klasy I-III wracają do szkół i uczą się w trybie stacjonarnym.

 W okresie od 18.01. 2021 r. do 22.01.2021r. zajęcia edukacyjne dla uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej w Nowym Brzesku będą prowadzone w budynku Szkoły Podstawowej w Sierosławicach. Nauka odbywać się będzie w warunkach szkolnych w reżimie sanitarnym. Lekcje odbywać się będą według planu zajęć dostępnego w dzienniku elektronicznym , a przerwy międzylekcyjne będą tak organizowane,  aby zapewnić dzieciom bezpieczny i higieniczny odpoczynek pomiędzy lekcjami. Zajęcia dla Oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Nowym Brzesku od 18. stycznia 2021r. do odwołania prowadzone będą w budynku Szkoły Podstawowej  w Mniszowie.

Uczniowie klas IV-VIII kontynuować będą naukę w formie zdalnej z wykorzystaniem platformy GSuite.

Wytyczne  MEiN,  MZ i GIS  dotyczące  nauki szkolnej  klas I- III w bezpiecznych warunkach:   https://dokumenty.mein.gov.pl/44a8b2dd-f941-453e-b6af-f9f145eb9afa/wytyczne_mein_mz_i_gis_dla_klas_iiii_szkol_podstawowych.pdf

Ferie bez nudy - 
Ministerstwo Edukacji Narodowej poleca....
Ferie z TVP – oferta programowa

Seriale oraz filmy dla dzieci i młodzieży, piłkarskie ABC, ćwiczenia fitness, nauka tańca i gotowania, wizyty w muzeach i galeriach sztuki – to tylko wybrane propozycje, które Telewizja Polska przygotowała dla uczniów na czas ferii zimowych. W ofercie także talent show, pomysły na rozwijanie wyobraźni i kreatywne spędzanie wolnego czasu oraz poradnik poświęcony problemom psychologicznym dzieci i młodzieży. Specjalne pasmo uczniowie mogą oglądać na antenie TVP 3 (godz. 8:00-13:00), TVP ABC (godz. 8:00-13:00), TVP Kultura (godz. 11:00-13:00) oraz na platformie vod.tvp.pl iw specjalnym serwisie ferie.tvp.pl.

ferie TVP

„Piłkarskie ABC” – program, w którym prowadzący przybliżą sylwetki najlepszych piłkarzy świata oraz tajniki szkółek najsłynniejszych klubów polskiej Ekstraklasy. Codzienne treningi piłkarskie poprowadzą: Robert Podoliński, Sebastian Mila, Marek Citko i Maciej Szczęsny. Rafał Patyra dopilnuje natomiast, by nie zabrakło zadań domowych i sprawdzianów, a także poleci książki, które pomogą poszerzyć wiedzę o piłce nożnej.

„Strefa ruchu” –  tyczkarka Monika Pyrek (wielokrotna reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich, wicemistrzyni Europy, trzykrotna medalistka MŚ, jedna z najlepszych lekkoatletek w historii Polski); biegaczka Adrianna Palka (trenerka personalna, autorka metody Train My Way) oraz fizjoterapeutka i trenerka fitness Katarzyna Kolada zaprezentują ćwiczenia aktywizujące konkretne parte mięśni. Podczas treningów prowadzące skupią się szczególnie na mięśniach podtrzymujących kręgosłup i zapewniających  prawidłową postawę ciała oraz udowodnią, że ćwiczyć można wszędzie.

„Poczuj rytm” – Marcin Hakiel, Kasia Cichopek, Ida Nowakowska i Iza Krzan tanecznym krokiem i w rytmie popularnych piosenek polskich i zagranicznych przeprowadzą młodych widzów przez świat najpopularniejszych tańców.

„Uczniowie z klasą” – to  wyjątkowy talent show, do którego chcemy zaprosić zwyczajnych – niezwyczajnych młodych ludzi i dać im szansę na prezentację swoich zdolności poprzez publikowanie przysyłanych przez nich materiałów wideo.

„Wkręć się w to!” – czas spędzany w domu nie musi być nudny, można go wykorzystać bardzo kreatywnie. Przekonają nas o tym goście Roberta El Gendy’ego i Oliwiera Szota.

„Zaczarowany świat sztuki!” –  ciekawa wszystkiego Blanka oprowadzi widzów po muzeach i galeriach sztuki. Dotrzemy również do miejsc niedostępnych – pracowni konserwatorskich, muzealnych piwnic i magazynów.

„e-MOCje” – to program  poradnikowy  poświęcony problemom psychologicznym dzieci i młodzieży. Głos młodych reprezentował będzie aktor Piotr Bajtlik – w ich imieniu zada on pytania ekspertom, wśród których znajdzie się między innymi dr Aleksandra Piotrowska – wykładowca na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego,  społeczny  doradca  Rzecznika  Praw  Dziecka i Komitetu Ochrony Praw Dziecka.  Każdy odcinek poświęcony będzie przedstawieniu konkretnego problemu, omówieniu jego przyczyn, analizie towarzyszących mu emocji oraz wspólnemu opracowaniu możliwych rozwiązań. Porozmawiamy o nudzie, wzroście poziomu lęku i  poczucia zagrożenia we współczesnym świecie, cyberprzemocy i trudnych sytuacjach w rodzinach dysfunkcyjnych.   

Odcinki wszystkich programów udostępnione zostaną na platformie vod.tvp.pl. oraz w dedykowanym serwisie ferie.tvp.pl. gdzie dostępne będą w jakości HD. Obok bieżącej oferty programowej projektu znajdzie się tam również specjalna kolekcja materiałów z biblioteki TVP VOD, w skład której wchodzą: bajki, ekranizacje lektur szkolnych, programy historyczne i filmy dokumentalne.

Każdy dzień „Ferii z TVP” zakończy się emitowanym na antenie TVP3 familijnym filmem fabularnym. Do ferii przygotowuje się również TVP Kultura, która w ramach  specjalnego pasma serialowego wyemituje filmowe realizacje lektur szkolnych. Nie zabraknie też  codziennych audycji poświęconych dziedzinom sztuki, które oglądać będzie można na platformie TVP Kultura2.

 

Rusza akcja #FerieBezNudy Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej przy współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki

ferie

Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, której fundatorem jest Totalizator Sportowy, opracowała specjalny program zajęć skierowany do dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych. #FerieBezNudy to akcja mająca na celu wsparcie rodziców i opiekunów w zorganizowaniu czasu wolnego w domu z wykorzystaniem nowoczesnej platformy internetowej www.feriebeznudy.pl.

Partnerem tej inicjatywy jest Ministerstwo Edukacji i Nauki.

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/rusza-akcja-feriebeznudy-fundacji-lotto-im-haliny-konopackiej-przy-wspolpracy-z-ministerstwem-edukacji-i-nauki2Sa też WOJSKOWE FERIE ON LINE - sprawdźcie sami!
https://www.facebook.com/hashtag/wojskoweferie Zapraszamy do korzystania!