Szkoła Podstawowa w Nowym Brzesku
Aktualności

Zielone wzgórza nad Soliną...

Kolejny etap poznawania Polskiej przyrody i atrakcji turystycznych przez uczniów naszej szkoły.

Klasy VIII i VI pozdrawiają z zielonej szkoły w Bieszczadach. Wspaniała przyroda i piękne widoki... Zasłużony odpoczynek na zakończenie roku szkolnego.



Foto. ucz. Julia Micuda (kl 8b)

Spotkanie z Architektem


We wtorek 17 maja 2022 roku uczniowie klas drugich gościli Tatę Jakuba, który w obrazowy sposób opowiadał dzieciom o pracy architekta. Pan Łukasz razem ze swoimi współpracownikami prowadzi Biuro architektoniczne ,,GEO-PLUS" i jako specjalista branży budowlanej fachowo prezentował działalność w zakresie architektury i obsługi inwestycji.
W czasie spotkania udostępnił uczniom wiele katalogów budowlanych i mapy projektowe oraz odniósł się do najwyższych i najdłuższych budowli w Polsce i na świecie, pokazując zdjęcia.

Ponadto wspomniał o Panu Witoldzie Aleksandrze Cęckiewiczu urodzonym w Nowym Brzesku, który jest architektem i profesorem Politechniki Krakowskiej.

To spotkanie stało się również okazją do wspierania najmłodszych uczniów w dalszych wyborach zawodowych, dlatego Pan Łukasz Ziarko wręczył każdemu uczestnikowi ołówek i gumkę.

Na koniec uczniowie serdecznie podziękowali za poświęcony czas i przekazane wiadomości.



Kwiaty dla Rodziców - warsztaty florystyczne klas I-III

Dnia 27.05.2022 r. uczniowie klas I-III mieli wielką okazję i przyjemność już kolejny raz uczestniczyć w warsztatach florystycznych prowadzonych przez Panią Agnieszkę Pabisek i Panią Anetę Wójcik.

Pod fachowym okiem Pań z rady Rodziców Naszej Szkoły uczniowie wykonali piękne kompozycje kwiatowe, którymi później obdarowali swoich Rodziców. Dzięki tym warsztatom dzieci miały kontakt i możliwość pracy z żywymi kwiatami, materiałami florystycznymi tj. kamyczki, czy ozdoby drewniane. Zajęcia dały szansę rozwoju kreatywności, doskonalenia umiejętności manualnych, poszerzania wyobraźni i kształtowania osobowości dziecka.

Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom za poświęcony czas oraz fachowe porady.



Kochamy Mamę i Tatę!


Najlepsze życzenia wraz z ręcznie robionymi upominkami przekazały dziś dla swoich Rodziców przedszkolaki. Na hali sportowej w gościnnej szkole w Sierosławicach rozległo się 100 lat śpiewane z całego serca dla Mamy i Taty!
Był to pierwszy, długo wyczekiwany występ na żywo.

Grupy Misie i Sówki z Przedszkola Samorządowego przygotowały pod kierunkiem swoich Pań pokaz w którym najbliżsi usłyszeli wierszyki, piosenki i zobaczyli dynamiczny taniec.

Dzieci otrzymały mnóstwo braw.

Każdy z Rodziców mógł odnaleźć na dekoracji swoją podobiznę malowaną własnoręcznie przez dzieci.

Dużym powodzeniem cieszyło się koło fortuny. Dzieci losowały co dziś wieczorem zrobią dla swoich najbliższych: "Przygotuję kolację", "Umyję naczynia", "Zrobię porządek w pokoju"...



Już wkrótce opublikujemy film z obchodami Dnia Mamy i Taty w przedszkolu, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.




Zdrowe nawyki żywieniowe od najmłodszych lat

Kolorowe kanapki z warzywami, owocowe sałatki, wegetariańskie szaszłyki i wiele innych pomysłów na wartościowe posiłki dla dzieci można zobaczyć  w naszej gakerii.
Zapraszamy, aby obejrzeć jak pierwszolasiści potrafią razem z Rodzicami przygotować smaczne i zdrowe przekąski.



 Są to działania, które podjęli nasi uczniowie realizując Program edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I-III szkół podstawowych pt.

"Nie pal przy mnie proszę”

Program stanowi drugie ogniwo w cyklu programów edukacji antytytoniowej. Powstał w efekcie pracy zespołu interdyscyplinarnego złożonego z pedagogów, lekarzy i psychologa z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Realizowany jest z inicjatywy Państwowej Inspekcji Sanitarnej we współpracy z resortem edukacji, w szerokim partnerstwie lokalnym.

Program wprowadzony został do szkół w II semestrze roku szkolnego 2009/2010 (edycja pilotażowa). Aktualnie realizowana jest XII edycja.

Cel główny programu: zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu.

Cele szczegółowe:

  • uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia
  • kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie
  • uświadomienie dzieciom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia
  • uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem
  • wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą

Założenia programu:

  • Przeprowadzenie pięciu zajęć warsztatowych (dwóch dwugodzinnych i trzech jednogodzinnych) w ciągu roku szkolnego, pod tytułem:

            1. „Co to jest zdrowie?”

            2. „Od czego zależy nasze zdrowie?”

            3. „Co i dlaczego szkodzi zdrowiu?”

            4. „Co robić, gdy moje życie jest zagrożone?

            5. „Nie pal przy mnie, proszę”

  • Realizacja zajęć metodami aktywizującymi dostosowanymi do wieku dzieci.
  • W programie zawarte zostały uporządkowane treści dotyczące zdrowia (dostosowane do poziomu percepcji dzieci).
(Informacje ogólne o programie pochądzą ze strony Powatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej)