Małe Sówki witają Panią Jesień!
Głównym celem projektu oprócz realizacji ciekawych zajęć dla najmłodszych jest:
Kolejne zadania już w najbliższym czasie.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.
Materiały: wych. Anita Maćkowska
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
W naszym Przedszkolu Samorządowym w dniu 20.września 2022 roku obchodziliśmy z radością Dzień Przedszkolaka.
Panie wychowawczynie przygotowały dla dzieci ulubione zabawy integracyjne i inne niecodzienne atrakcje. To był niezwykle miły dzień.
Największą niespodzianką dla wszystkich grup dzieci (i pracowników) były odwiedziny Tygryska,
który koło południa "bryknął" na nasze sale i przyniósł z sobą prezenty - słodkości - takie jak lubi
jego przyjaciel Kubuś Puchatek ;-)
Serdecznie dziękujemy niezawodnemu Panu Radnemu Karolowi Krzyk za sprowadzenie do nas bajkowego przyjaciela.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
A oto kilka słów o historii Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka
– święto obchodzone corocznie 20 września, ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 13 września 2013 roku dla popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej.
W uchwale zapisano: „Doceniając wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża przekonanie, że ustanowienie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka przyczyni się do popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej”.
Obchody tego dnia mają być impulsem do podejmowania aktywności w zakresie upowszechniania edukacji przedszkolnej i szerzej – prawa dziecka do edukacji i wychowania przedszkolnego, zarówno wśród najmłodszych obywateli, jak i dorosłych.
Materiały własne redakcji i zaczerpnięte z internetu.
Dzień kropki w Szkole i w Przedszkolu
Przedszkolaki w formie kreatywnych zabaw z motywem kropki małej i dużej ćwiczyły koncentarcję i dokonaliły małą motorykę czyli sprawność dłoni, która jest bardzo ważna dla każdego, nie tylko małego twórcy. "Misie" postawily na indywidualną tworczość a "Słoneczka" chętnie tworzyły swoje kolaże w małych grupach.
Powstały wspaniałe i niepowtarzalne "dzieła'', a dzień upłynął nam w miłej i kropkowej atmosferze:)
Serdecznie zapraszamy do naszej galerii!!!
(Materiały od wychowawczyń klas pierwszych i nauczycieli przedszkola - opracow. redakcja).
Zasady opłat za obiady w Szkole Podstawowej
Szanowni Państwo,
Płatność za obiady w Szkole Podstawowej w Nowym Brzesku będzie obowiązywać do 10-go dnia każdego miesiąca. Informację o wysokości opłaty otrzymają Państwo przez dziennik elektroniczny Librus.
Opłata nie jest naliczana jeżeli nieobecność dziecka była zgłoszona SMS pod nr telefonu 507 387 609 do godz. 8.00. Płatność wnosi się za zjedzone przez dziecko obiady. Rodzic płaci za przygotowany dla dziecka posiłek także wtedy, gdy nie zgłosił nieobecności lub gdy dziecko było w szkole ale nie przyszło na obiad.
Opłaty można wnosić gotówką lub przelewem na konto.
Zespół Przedszkolno-Szkolny w Nowym Brzesku, ul. Krakowska 29
65 85170007 0050 0562 1082 0004
Tytułem: Imię i nazwisko dziecka, klasa, obiady szkolne
Wpłaty gotówkowe (bez dodatkowych opłat) na powyższy rachunek przyjmuje Nadwiślański Bank Spółdzielczy - ul.Partyzantów (obok Ośrodka Zdrowia) w Nowym Brzesku.
Klasa szósta na szlaku krakowskich zabytków
Dnia 14.09.2022 r. uczniowie klasy szóstej wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Głównym powodem wyjazdu była wizyta na Wawelu. Uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w specjalnym projekcie bezpłatnych lekcji muzealnych. Klasa VI b została zgłoszona jeszcze w poprzednim roku szkolnym na lekcję muzealną „Renesans w Krakowie”. Uczestnicy wycieczki w pięknych wnętrzach Zamku Królewskiego poznawali renesansowy styl w sztuce, historię, władców Polski oraz sposób życia w XVI wieku. Bardzo miła Pani Przewodnik tak ciekawie poprowadziła zajęcia, że niektórzy uczestnicy dziwili się, że to już koniec lekcji. Uczniowie zwiedzili wystawę Wawel Zaginiony oraz komnaty na I i II piętrze Zamku. Zatrzymali się też na chwilę na dziedzińcu podziwiając arkady i krużganki. Przy wyjściu jeszcze ostatnie spojrzenie na Kaplicę Zygmuntowską i jej charakterystyczną złotą kopułę. Pogoda dopisała, wszyscy zadowoleni, pełni wrażeń i bogatsi w zdobytą wiedzę pożegnali Wawel.
Następnie grupa udała się na spacer Drogą Królewską, przez ulicę Grodzką, Rynek i Floriańską aż do Barbakanu. Wycieczkę zakończył seans w kinie.
Materiały dostarczyły Pani Małgorzata Toroń i Sylwia Szywalska