Szkoła Podstawowa w Nowym Brzesku
Aktualności
SUKCESY UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE
KOLOGICZNYM „ EKO- PLANETA”  2018/19r

 

W tym roku szkolnym w konkursie wzięło udział 26 uczniów naszej Szkoły. Najlepsze wyniki i nagrody uzyskali:

1.     Milena Wawrzaszek kl. VIB

2.     Mateusz Kołacz kl. VIIA

Wyróżnieni uczniowie:

1.     Dudzik Natasza kl. VB

2.     Dominika Klasińska kl. VIB

3.     Wiktoria Piksa kl. VIB

4.     Gabriela Kubik kl. VB

5.     Julia Micuda  kl. VB

6.     Dominika Synowska kl. VA

7.     Małgorzata Wyczesany kl. VB

8.     Weronika  Fularska kl. VB

9.     Milena Migas kl. VA

10.    Zofia Jędracha kl. VB

11.    Gabriela Nagielska kl. VA

12.    Casandra Okeke  kl. VIB

13.    Wiktoria Seweryn kl. VIB

 

Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się podczas apelu z okazji „ŚWIETA ZIEMI”  17maja 2019r.  Zdjęcia z wręczenia znajdują się w galerii.

 

 

Gratulacje dla uczniów i życzenia sukcesów w kolejnych konkursach.

 

Opiekun konkursu: Maria Bąk

[Tekst: M. Bąk]

 


Nowe zdjęcia z ostatniego tygodnia już w Galerii !!!



Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z następujących wydarzeń:

- z wręczenia nagród i gratulacji od Dyrekcji za ostatnie konkursy przyrodnicze, matematyczne, sportowe, i bezpieczeństwa ruchu drogowego (nagrodzonych osób było bardzo dużo i niestety nie udało się wszytskich ująć na zamieszczonych zdjęciach)

- 3 części z występu na kolorowej akademii ekologicznej z okazji Dnia Ziemi 

- z bierzmowania uczniów klas 7 i 8.

Już wkrótce dodamy zdjęcia klasowych gazetek i prac ekologicznych wykonanych z okazji "Dnia Ziemi"


[Fot. Als]




POKAZ DOŚWIADCZEŃ

z cyklu „Fizyka dla smyka”

 
20190510_131205

Celem zajęć jest upowszechnianie wiedzy przyrodniczej i przekazywanie jej uczniom w ciekawy i atrakcyjny sposób. Rozbudzanie ciekawości poznawczej i wyzwalanie kreatywności uczniów to bardzo ważne zadanie w procesie dydaktycznym szkoły.

Tegoroczny pokaz doświadczeń dla klas 0 – III w Szkole Podstawowej w Nowym Brzesku odbył się w piątek 10.05.2019r. Tematem pokazu było „powietrze”, jego ruch i zjawiska z nim związane. 

Uczniowie bawiąc się, zdobywali wiedzę na temat powietrza,  jego roli i wykorzystania w życiu codziennym oraz w przyrodzie. Wszystkie dzieci mogły aktywnie uczestniczyć w zajęciach, oraz oglądać ciekawy  pokaz, który dostarczył im wiele wrażeń i rozbudził ciekawość poznawczą. Dzieci świetnie się bawiły i były współtwórcami pokazu. Zajęcia umożliwiły uczniom zrozumienie zjawisk dotyczących powietrza i wykorzystania w różnych urządzeniach domowych oraz zjawiskach przyrodniczych.

 

Organizator pokazu: M.Bąk

[Tekst i foto: M. Bąk]

Wyniki I Szkolnego Konkursu Ładnego Pisania

uczniów klas I-III !!!

Dnia 29 marca 2019r. w naszej szkole odbył się

I Szkolny Konkurs Ładnego Pisania ,, O Literackie Pióro Marii Konopnickiej’’.


20190404_123416

Celem konkursu było: rozbudzanie umiejętności kształtnego i pięknego pisania, rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, rozpowszechnianie sztuki kaligrafii wśród dzieci, rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów, pobudzanie aktywności twórczej.

Do konkursu przystąpiło 24 uczniów z klas I-III.

Oto nasi Laureaci:

W kategorii klas I

I miejsceMilena Szturyn – kl.Ib

II miejsceNatalia Fularska- kl. Ib

III miejsceWiktoria Stępa- kl. Ia



W kategorii klas II-III

I miejsceZuzanna Pajak- kl.IIb

II miejsceNadia Skowrońska- kl. IIa

III miejsceJulia Krzyk- kl.IIa

Laureaci Konkursu zostali nagrodzeni ,, piórem Marii Konopnickiej’’ oraz drobnymi upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Wszyscy Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i pochwały.

Serdecznie gratuluję wszystkim utalentowanym kaligrafom!!! i zachęcam do szlifowania tej pięknej, ale i wymagającej sztuka starannego i estetycznego pisania.

Organizator: Magdalena Styczeń

[Tekst, foto: M. Styczeń]

,,Wszystka wiedza pochodzi z doświadczenia.

Doświadczenie jest produktem rozumu."

Immanuel Kant

Kolejne spotkanie najmłodszych uczniów z fizyką!!!!



20190510_105539

Na podstawie wiedzy fizycznej można wyjaśnić zjawiska zachodzące w życiu codziennym. Doświadczenia i eksperymenty niekoniecznie muszą być wykonywane w naukowym laboratorium, równie dobrze idealnym miejsce może okazać się klasa szkolna.

Czy fizyka musi być trudna i nudna? Oczywiście, że nie!

O tym, że wiedza fizyczna może przydać się w codziennym życiu oraz dostarczać ciekawej rozrywki mogli przekonać się uczniowie oddziałów ,, 0’’ i klas I-III, dla których dnia 10.05.2019r. zostały przeprowadzone pokazy doświadczeń pt: ,, Fizyka dla smyka’’ z modułu tematycznego dotyczącego ,,ŚWIATŁA ‘’.

Spotkania w ramach „FIZYKI DLA SMYKA” to niezwykle ciekawe warsztaty naukowe, w których główną i czynną rolę biorą dzieci. Tego typu zajęcia mają na celu rozbudzenie w młodych ludziach pasji do odkrywania tajemnic otaczającego świata,  zachęcanie do samodzielnego przeprowadzania eksperymentów, rejestrowania zjawisk fizycznych, pokazanie, że fizyka potrafi bawić, poszukiwanie młodych talentów oraz popularyzacja nauk przyrodniczych.

Scenariusz pokazów został tak opracowany, aby oprócz aspektów naukowych nie zabrakło wspaniałej zabawy, a wiedza była przekazywana w sposób dopasowany do wieku i wiedzy dzieci.

W czasie spotkania uczniowie pod kierunkiem pani prowadzącej przeprowadzili kilkanaście eksperymentów fizycznych z zastosowaniem oryginalnych zestawów edukacyjnych. Zgłębiali swoją wiedzę na temat tego: co to jest powietrze? i jakie ma składniki? Przekonali się, ile waży powietrze w naszej sali i dlaczego nie odczuwamy nacisku jego ciężaru na sobie. Z wielkim zapałem i chęcią stanęli w zapasy z siłą ciśnienia atmosferycznego. Za pomocą termometru miłości zmierzyli siłę uczucia do swoich bliskich. Dowiedzieli się, dlaczego astronauci wychodzący w przestrzeń kosmiczną muszą posiadać skafandry i dlaczego samoloty latają mimo, że są o wiele cięższe od powietrza.

Spotkanie z ,, powietrzem’’ było bardzo atrakcyjne i ciekawe, gdyż każde dziecko aktywnie uczestniczyło w zajęciach. Uczniowie świetnie się bawili, a przy okazji odkryli niesamowite zjawiska zachodzące w codziennym życiu, które na długo pozostaną w ich pamięci.

[Tekst i zdjęcia : Magdalena Styczeń]