
Światowy Dzień Pszczół
- poczuć, zrozumieć, doświadczyć, pokochać!
Starszaki czyli grupy Misie i Sówki uczciły Dzień Pszczół w specjalny sposób.
Misie ubrały się w pasiaste podkoszulki, dziś królował kolor żółty. Było wiele radości. Dzieci wystrojone we własnoręcznie wykonane opaski przy wesołej muzyce odbyły taniec pszółek.
Przez cały dzień pięciolatkom towarzyszyła dekoracja gniazda dzikich pszczół - kokonu wiszącego na drzewie. Praca plastyczna też przedstawiała taki sposób zamieszkania dzikich zapylaczy.
Wspólnie Misie wykonały pasiaty ul z którym chętnie pozowały do zdjęcia.
Jako poobiedni deser kosztowaliśmy miodu przyniesionego przez mamę Amelki - dziękujemy !
Dziś starszaki pracowały wytrwale jak pszoły robotnice w ulu! ;-)


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.
Poznawanie przyrody Ojcowskiego Parku Narodowego
We wtorek 17.05.2022 uczniowie klas czwartych uczestniczyli w wycieczce turystyczno-krajoznawczej do Ojcowa. Wycieczka była zorganizowana w ramach realizacji podstawy programowej z przyrody. Najpierw udaliśmy się Zamku w Pieskowej Skale, oraz zobaczyliśmy z bliska słynną Maczugę Herkulesa. W trakcie przejazdu do Ojcowa dostrzegliśmy Kaplicę „Na wodzie” oraz poznaliśmy związaną z nią historię.
Zwiedzanie najmniejszego pod względem powierzchni parku narodowego w Polsce - czyli Ojcowskiego Parku Narodowego - rozpoczęliśmy od Ruin Zamku Kazimierzowskiego w Ojcowie. Zobaczyliśmy ekspozycję w wieży obronnej, studnię i udaliśmy się na platformę widokową, gdzie podziwialiśmy przepiękny krajobraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Następnie wyruszyliśmy na spacer trasą dnem Doliny Prądnika, gdzie widzieliśmy Skały Panieńskie, Igłę Deotymy, Rękawicę, Źródełko Miłości, Bramę Krakowską i zespół Skał Góry Koronnej. Spacerowaliśmy Wąwozem Ciasne Skałki, do Góry Chełmowej, gdzie znajduje się Grota Łokietka, którą z wielkimi emocjami poznawaliśmy, słuchając legendy o ukrywającym się w jaskini Władysławie Łokietku. Udaliśmy się również na taras widokowy przy wejściu do Jaskini Ciemnej. Po kilkugodzinnej wędrówce po Ojcowskim Parku Narodowym udaliśmy się na wyczekiwany przez większość obiad, kupiliśmy pamiątki, a potem już tylko przejazd do Nowego Brzeska. Zmęczeni, ale pełni wrażeń powróciliśmy do domów.
Więcej zdjęć z wycieczki do obejrzenia w galerii.
Dziecięcy chór i orkiestra!
Oprawa muzyczna Mszy Świętej
Już w najbliższą niedzielę 22.05.2022 o godz. 12.00
w kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Nowym Brzesku będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie.
Wystąpią m.in. uczniowie naszego Zespołu uczęszczający do Szkoły Muzycznej.
W programie najpiękniejsze pieśni wielkanocne.

Zaproszenie do gminnego konkursu o tematyce ekologicznej
"Współnie zadbajmy o czyste powietrze"
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Brzesko wspólnie z Ekodoradcą gminnym Panią Martą Dudra-Przeniosło, w związku z obchodzonym w dniach 30 maja do 5 czerwca 2022 Europejskim Zielonym Tygodniem – Green Week 2022. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów KLAS IV – VIII wszystkich Szkół w Gminie Nowe Brzesko.
Konkurs ma na celu promocję hasła „Wspólnie zadbajmy o czyste powietrze”.
Konkurs trwać będzie od 17.05.2022 r. do 06.06.2022 r.
Prace plastyczne mogą być wykonywane z wykorzystaniem dowolnych technik plastycznych, format pracy A4 lub A3. Temat pracy „ Wspólnie zadbajmy o czyste powietrze”. Do konkursu należy przedstawić prace wykonywane indywidualnie. Każda praca plastyczna powinna zawierać na odwrocie w prawym dolnym rogu informację o autorze pracy (imię, nazwisko, klasa, szkoła) oraz kontakt telefoniczny lub mailowy.
Wykonane prace należy złożyć w Urzędzie Gminy i Miasta Nowe Brzesko w pokoju nr 6/7 lub sekretariacie do dnia 6 czerwca 2022 roku do godziny 15:00.
Szczegóły w regulaminie dotępnym pod tym linkiem
Bliskie spotkania z przyrodą w przedszkolu
Dzieci z grup Promyczki, Smerfy i Słoneczka w bieżącym tygodniu realizują na zajęciach tematykę przyrodniczą. Dzieci nie tylko słuchają tematycznych wierszy i opowiadań, oglądają ilustracje i krótkie filmy, wypowiadają się samodzielnie budując zdania, biorą udział w zabawach ruchowych i społecznych, wykonują ciekawe prace plastyczne. Dzieci uczą się uważności i użycia różnych zmysłów, wąchają zioła i kwiaty.
Poznając rośliny i mieszkańców majowej łąki prowadzą własne obserwacje przyrodnicze
w przedszkolnym ogrodzie za pomocą lup.
(foto Mariola Bartula)
Największą furorę wśród maluchów zrobił ślimak,
a średniaki w skupieniu przygladały się życiu pracowitych mrówek.
Więcej zdjęć w Galerii