
Warto było czekać
- czyli pierwszaki uroczyście świętują Dzień Babci i Dziadka
Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją Szkoły Podstawowej w Nowym Brzesku. To wyjątkowy dzień, pełen uśmiechów, radości i wzruszeń. Na to święto cały rok czekają zarówno dzieci, które chcą zaprezentować się przed swoimi dziadkami, jak i również seniorzy, dla których jest to okazja do wspólnego spotkania, powspominania oraz podziwiania swoich wnuków.
Kiedyś każdy z nas był dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają dziadkowie. Obdarowują nas bezwarunkową miłością, dobrocią, zaskakują poczuciem humoru, uczą cierpliwości oraz udzielają wskazówek i cennych rad życiowych.
Zgodnie z maksymą iż,, lepiej późno niż wcale- uczniowie klasy 1a i 1b w dniu 17.02.2020r. wraz z dziadkami świętowali uroczyście ten magiczny dzień. Po wieludniach prób i ćwiczeń przedstawili ciekawy i bogaty program artystyczny.Dzieci, poprzez słowo, piosenkę i taniec wyraziły kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia oraz podziękowały za trud włożony w ich wychowanieMali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem.
Punktem imprezy były dwa tańce: ,, Menuet’’ do Uwertury Tytusa Wojnowicza oraz ,,Babuszki, Babuszki’’ w rytm rosyjskiej muzyki ludowej. W ramach koncertu dla życzeńPrzewodnicząca Samorządu Szkolnego Dominika Klasińska zaśpiewała wzorcowo piosenkę,,Orkiestry dęte’’ Hanny Kunickiej.Po odśpiewaniu „100 lat”, dzieci wręczyły dziadkom własnoręcznie wykonane drewniane skrzyneczki.
Na zakończenie uczniowskich występów Pani Dyrektor Magdalena Doniec podkreśliła ogromną rolę dziadków w życiu swoich wnucząt oraz nie szczędząc ciepłych słów, życzyła seniorom w dniu ich święta wielu szczęśliwych lat w zdrowiu, radości i pogodzie ducha
Bardzo serdecznie dziękujemy dziadkomza tak liczne przybycie na tą wyjątkową uroczystość, arodzicom za pomoc przy wykonywaniu skrzynek orazza przygotowanie pięknych strojów bez, których ta impreza na pewno nie byłaby tak widowiskowa.!!!
Wielkie, wielkie brawa!!!
Tekst: Magdalena Styczeń
Zdjęcia i filmy: rodzice uczniów klasy 1a i 1 b