Szkoła Podstawowa w Nowym Brzesku
Aktualności

DENTOBUS

 
W Zepole Przedszkolno - Szkolnym na początku roku szkolnego 2024/2025 zagości Dentobus czyli mobilny gabinet stomatologiczny. 

Zapraszamy dzieci z Przedszkola i uczniów Szkoły Podstawowej do skorzystania z bezpłatnej wizyty stomatologicznej.

Planowany najbliższy terminy postoju dentobusu u nas to wtorek - 3.09.2024 a następnie poniedziałek - 14.10.2024.

Poniżej niezbędne informacje związane ze świadczeniami udzielanymi w mobilnym gabinecie stomatologicznym (w tzw. dentobusie).
 
Badamy zarówno dzieci przedszkolne jak i dzieci i młodzież uczącą się.
Przyjmowanie pacjentów:
  • Podczas wizyty dentobusu chcemy zaproponować wykonanie przeglądów stomatologicznych oraz w miarę możliwości zabiegi profilaktyczne (np. fluorkowanie możliwe na doczyszczonych tuz przed zabiegiem stałych zębach).
  • Jednocześnie pragniemy zapewnić, iż zespół mobilnego gabinetu stomatologicznego dokłada wszelkich starań, aby przyjmowanie pacjentów było bezpieczne i zgodne z literą prawa.
  • W mobilnym gabinecie stomatologicznym są zachowane odpowiednie środki bezpieczeństwa.
  • Zostaną zachowane wszelkie środki niezbędne do tego, aby wizyta była bezpieczna dla pacjenta i personelu.
Wyniki badań
  • Wszyscy rodzice/opiekunowie prawni którzy dostarczą podpisane dokumenty (w załączeniu) otrzymają zamkniętą kopertę z wynikami badań. Po wyrażeniu pisemnej zgody nie jest konieczna obecność rodziców.
  • Wyniki zostaną przygotowane i dostarczone do placówki najpóźniej w ciągu 21 dni od dnia badania (z reguły szybciej).
Informacje dodatkowe
  • Program mobilnego gabinetu stomatologicznego został uruchomiony w ramach prac nad polityką prozdrowotną kraju i przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 roku życia.
  • Nasza firma (Ekodent Sp. z o.o. ) świadczy usługi w ramach podpisanej umowy z oddziałem wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Urzędem Wojewódzkim w Krakowie.
  • Program jest częścią polityki prozdrowotnej kraju, refundowanym ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia, w związku z czym jest on całkowicie bezpłatny.
  • Dentobus jest pojazdem wielkości karetki pogotowia. W momencie przyjazdu samochodu będziemy prosili o dostęp do zwykłego gniazdka (230V) w celu włączenia światła w środku gabinetu.
O programie dentobusów można poczytać pod adresem: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/dentobus-mobilny-gabinet-dentystyczny

Link do Zgody Rodziców/Opiekunów prawnych na udział dziecka w badaniu zamieszczamy pod tekstem.

Zgoda rodziców dentobus KR.05.2024 (2)

Przygotowany DRUK ZGODY można odebrać i uzupełnić w Przedszkolu do 12 lipca 2024 i w dniu 2.09.2024.

Dzieci ze szkoły przynoszą uzupełnione zgody Rodziców do 9.09. 2024.