Szkoła Podstawowa w Nowym Brzesku
Aktualności

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia


W ostatni piątek, 17. listopada w naszej szkole odbył się finałowy dzień akcji.  Już wcześniej za sprawą siódmoklasistów w szkole pojawiły się matematyczne dekoracje przypominające przykłady z tabliczki mnożenia, sposoby sprytnego obliczania czy gry matematyczne związane z tabliczką mnożenia. Dołączyliśmy do prawie 7,5 tys. szkól z całego świata które włączyły się w propagowanie matematyki wśród uczniów. Oto kilka przykładów z tegorocznej edycji. Z Polski zarejestrowało się 6526 szkół, z Nigerii - 447, z Chorwacji - 154 a z Filipin -108. Jeżeli chcecie się dowiedzieć jakie jeszcze kraje wzięły udział, możecie to sprawdzić na stronie organizatora.

Akcja ŚDTM jest wielkim szkolnym wydarzeniem. Odbyło się sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” podczas "egzaminów". Dzieci stają się egzaminatorami i sprawdzają znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych.

Na zdjęciach możecie zobaczyć ilu uczniów przeszło pozytywnie tabliczkowe testy.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy umiejętności, a tych którym się nie udało odnieść sukcesu zapraszamy w poniedziałek 20 XI na dogrywkę :-)

Szkolnym Koordynatorem ŚDTM była Pani Kinga Magiera.

Przy okazji przypomnimy kalendarz wydarzeń matematycznych w naszej szkole:
I półrocze:
- wrzesień - listopad: przygotowania do konkursów matematycznych dla klas starszych
- 13 XI - Małopolski Kuratoryjny Konkurs Matematyczny - etap szkolny (kl 7 i 8),
- 16 XI - Krakowska Matematyka - etap szkolny (klasy 5 i 6)
17 XI - Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
20 XI - dogrywka - szansa dla wszystkich uczniów, którzy w piątek nie zdobyli naklejki ŚDTM i chcą się sprawdzić czy już bezbłędnie opanowali tę matematyczną umiejętność.

II półrocze:
Luty (po feriach) - Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas czwartych,
14 III - Urodziny Liczby Pi - szkolne święto matematyki i konkurs na zapamiętanie największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego Liczby Pi (już teraz możecie zacząć się uczyć ),
21 III - Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" (klasy 2-8)

Zapraszamy do udziału i rozwijania swoich matematycznych talentów.