Szkoła Podstawowa w Nowym Brzesku
Aktualności

Samorząd Uczniowski


Odbyło się pierwsze zebranie i wybory zarządu Samorządu Uczniowskiego. Każda klasa przysłała na spotkanie swoich przedstawicieli. Uczniowie zgłaszali swój akces do posczególnych sekcji, czyli kulturalno-oświatowej, porządkowej, soprtowej. Opiekunowie zapoznali uczniów z propozycjami działań na bieżący rok szkolny.

Uczniowie wybrali także zarząd Samorządu Uczniowskiego.
Przewodnicząca szkoły: Paulina Stachowicz
Zastępca przewodniczącej: Filip Czaja
Sekretarz: Kaja Wawrzaszek

Opiekunami SU Szkoły Podsatawowej w bieżącym roku szkolnym są panie:
Jadwiga Wędel i Renata Musiał.

Najbliższe działanie SU to przygotowanie gazetki informacyjnej dot. Samorządu i zorganizowanie Dnia Chłopaka w naszej szkole.

Szkoła promująca zdrowie


Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym kontynuujemy akcje prozdrowotne w naszej szkole i aplikujemy o certyfrikat "Szkoła promująca zdrowie. W związku z powyższym już od początku września uruchamiamy różne programy i projekty, które będą realizowane na poszczególnych etapach edukacyjnych.
  • Owoce w szkole (dla I etapu),
  • Mały mistrz (dal I etapu edukacyjnego - klasy pierwsze) 
  • Mleko w szkole (dla II etapu edukacyjnego),
  • Multisport (dla II etapu edukacyjnego)
  • Już pływam (dla II etapu edukacyjnego - klasa czwarta)
  • Trzymaj formę (dla II etapu edukacyjnego).
Nasz sklepik szolny i stołowka działają zgodnie z najnowszymi wytycznymi dotyczącymi żywienia dzieci i młodzieży w szkołach.

Koordynatorem działań z zakresu promocji zdrowia jest pani Ewa Skóra.
Więcej szczegółow o realizacji programów prozdrowotnych w naszej zakładce "Projekty i certfikaty".

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 - „Nauka drogowskazem przez całe życie.”

Inauguracji roku szkolnego 2015/2016 przyświecało hasło „Nauka drogowskazem przez całe życie.” Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Nowym Brzesku (oprawę liturgiczną przygotowali uczniowie klasy Vb SP). Następnym punktem była ademiana hali sportowej. Pani Dyrektor Urszula Trzepałka powitała bardzo serdecznie wszystkich zebranych zaproszonych gości,  uczniów, nauczycieli i  rodziców. Następnie zabrał głos Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Brzesko – Jan Chojka.  Pani Dyrektor Elżbieta Fularska przedstawiła wychowawców poszczególnych klas ze szkoły podstawowej a Pani Dyrektor Anna Gładysz z Gimnazjum.

Następnie głos otrzymali uczniowie, którzy słowem i piosenką przypomnieli,  że data 1 września 1939 roku wiąże się z atakiem hitlerowskich Niemiec na polską placówkę na Westerplatte rozpoczęła się II wojna światowa. Najstraszniejsza wojna w historii Polski i całego świata trwała  do maja 1945 roku i pochłonęła ponad 50 milionów istnień ludzkich. Pamiętajmy jednak, że w tych ciężkich czasach polscy Nauczyciele i Młodzież oraz wspierający ich Rodzice nie przerwali nauki, chociaż groziła im za to kara śmierci. Cieszymy się, że obecnie uczymy się w wolnej Polsce.

Na nowy rok szklony  popłynęły rymowane życzenia dla uczniów „by nauka szła jak z płatka, żeby było tyle piątek, ile pszczół na polnych kwiatkach. Żeby pochwał było tyle, ile szyszek w gęstym borze. Żeby w szkole było milej, niż nad rzeką, niż nad morzem. Długopisy, wieczne pióra niechaj piszą mądrze, ładnie I niech skrzypią tak jak żuraw, kiedy błąd się gdzieś zakradnie.” Dla nauczycieli życzenia  wielu sukcesów, wyrozumiałości i cierpliwości.

Po apelu uczniowie udali się do sal na spotkanie z wychowawcami.

[tekst: Gimnazjum Nowe Brzesko]

Już wkrótce rusza nasza nowa strona internetowa :)

roboczy

«12...127128»