Szkoła Podstawowa w Nowym Brzesku
Aktualności


Nasza wielka wycieczka do Krakowa



Oto relacja z wyjazdu do Krakowa zerówkowych grupy V, IV oraz wczesnoszkolnych klas Iab, IIa, IIIabc.

WYJAZD DO TEATRU

23.01.2018r. wspólnie z klasami edukacji wczesnoszkolnej pojechaliśmy do Szkoły Muzycznej w Nowej Hucie gdzie dzieci obejrzały spektakl teatralny "Zaczarowany ołówek" przygotowany przez Teatr Młodego Widza z Wolimierza. Barwna scenografia, piękne kostiumy, wspaniała gra aktorska, efekty świetlne oraz interesująca fabuła dotycząca rozwiązywania konfliktów, wiary w siebie i walki z przeciwnościami losu,  bardzo się widzom podobała  i dostarczyła wielu wrażeń. 
Główny bohater Michaś za pomocą czarodziejskiego ołówka otrzymanego od maga, pokonywał wszystkie przeszkody jakie napotkał.  Pewnego dnia zostaje porwana jego przyjaciółka . Wybiera się więc  w podróż która ma na celu uwolnienie jej z rąk złego czarodzieja. Pomaga mu w tym  oczywiście "czarodziejski ołówek".
Przedstawienie dostarczyło nam  sporą dawkę śmiechu, ale  i odrobinę dreszczyku emocji. Wspaniały występ, dzieci nagrodziły brawami. 
Później pojechaliśmy na wystawę Szopki Krakowskiej na ulicy Lubicz.

ZWIEDZANIE MUZEUM SZOPKI KRAKOWSKIEJ

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, organizator Konkursu i Wystawy Pokonkursowej, kolekcjonuje szopki od 1945 r. Obecnie posiadają najbogatszą w świecie kolekcję szopek krakowskich. Na podstawie tego zbioru bez trudu można prześledzić rozwój i przemiany zachodzące w sztuce szopkarskiej. Wyraża się on zarówno w doborze zastosowanego materiału, oświetlenia, konstrukcji, architekturze, sposobie zdobienia, kolorystyce, jak i rozmaitości postaci występujących w szopkach. 
Czerpiąc natchnienie z krakowskich budowli, szopkarze budowali szopki przypominające pałace z baśni. Nasze zdumienie wzbudziły nie tylko ogromne kolorowe budowle, ale także dopracowane w najmniejszych detalach miniatury jak szopka unieszczona na łyżeczczce.
Szopka krakowska, będąca fantazją na temat architektury naszego miasta i jego specyficznego klimatu, jest również świetną lekcją historii, działającą na wrażliwość estetyczną i uczucia. Piękna, przemyślana szopka, uczy, bawi i wzrusza.

Wychowawczyni grupy V
Elżbieta Wójcik
A w galerii kilka zdjęć z aparatu pani Anetki Kwiatek.