Szkoła Podstawowa w Nowym Brzesku
Aktualności

Zagrożona Afrykańska przyroda -
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Poznajemy kontynenty - podróże w różne strony świata"


19 listopada 2021 w Przedszkolu Samorządowym w Nowym Brzesku miała miejsce kolejna odsłona Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt. ,,Poznajemy kontynenty - podróże w różne strony świata świata". Nasze przedszkolaki szukały skarbów w egipskich piaskach.
Były to kolejne ciekawe wyzwania zainspirowane tytułrm projektu. Dzieci ćwiczyły sprawność manualną i wzbogacały swój zasób słów. Gimnastykując swoje rączki za pomocą specjalnych szczypczyków na tackach wypełnionych piaskiem jak na pustyni, milusińscy poszukiwali afrykanskich zwierząt (to odmiana pamęciowej gry "Memo"). W czasie zajęć z przezentacją interaktywną dzieci ćwiczyły słuch i kojarzenie - rozpoznawały zwierzęta po odgłosach i dopasowywały brakujące fragmenty do ilustracji.
Nie obyło się też bez kontaktu z mądrą książką. Dzieci zagłębiały się w kolorowych albumach i wydawnictwach z tematycznymi ilustracjami.
Jednym słowem przy zabawie odwiedziliśmy Afrykańskie zwierzęta i dowiedzieliśmy się wiele o ich życiu oraz niebezpieczeństwach jakie na nie czekają.

  
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Galeria.
Materiał o przedszkolu przygotowała wych. Katarzyna Wójcik