Szkoła Podstawowa w Nowym Brzesku
Aktualności

Pasjonujący dzień uczniów klas III = ...

Niezwykłe spotkanie ze ,,Skarpetkami’’ w Teatrze ,,GROTESKA’’
+
Warsztaty z najsłodszą krakowską czekoladą w roli głównej
 
Czy zastanawiało Was kiedyś, co się dzieje z osieroconymi skarpetkami, których niemal po każdym praniu brakuje w szufladzie?
Czy bycie noszonym na ludzkich stopach to ich jedyne przeznaczenie?
Czy jest realne, aby zbuntowane,, skarpetki’’ zdołały uciec, aby spełniać swoje marzenia, znaleźć własną drogę i miejsce do życia?
Próbę uzyskania odpowiedzi na te pytania podjęli uczniowie klas III, którzy w dniu 11.10.2021 udali się na wycieczkę do Krakowa, aby obejrzeć spektakl teatralny
pt : ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek ( czterech prawych i sześciu lewych)’’.
Uczniowie w eleganckich strojach z wielkim przejęciem i zaangażowaniem spontanicznie reagowali na odgrywane sceny, a uśmiechy gościły na ich twarzach od pierwszej do ostatniej sceny. Barwne przedstawienie poruszyło ich serca. Szybkiej akcji, ciekawym przygodom i tematycznej scenerii towarzyszyły piękne piosenki wykonywane przez wspaniały zespół aktorski.
Kontakt z żywą sztuką z pewnością pomoże rozwinąć umiejętności literackie naszych uczniów, pozytywnie wpłynie na skupienie uwagi, wprowadzi w świat sztuki, rozwinie kompetencje społeczne oraz kreatywność.Kolejnym punktem na naszej liście wycieczkowej była Krakowska Manufaktura Czekolady. To wyjątkowe miejsce w samym sercu Krakowa, łączy w sobie najlepsze tradycje czekoladowe z całej Galicji. Podczas ,, słodkich’’ warsztatów uczniowie ubrani w fartuchy i czapki mieli jedyną w swoim rodzaju okazję poczuć się jak prawdziwi cukiernicy i wyczarować czekoladowe pralinki z kolorowymi dodatkami. Zabawa pełna śmiechu i radości była iście ,,czekoladowa’’!!!Pełni pozytywnej energii, bardzo zadowoleni i obładowani ,,słodkościami’’ w godzinach popołudniowych szczęśliwie wróciliśmy do Nowego Brzeska. To był wspaniały dzień!!!
Trzecioklasiści już nie mogą doczekać się kolejnej wyprawy…..

Wychowawcy klas III

Magdalena Styczeń i Justyna Gorzałczany