Szkoła Podstawowa w Nowym Brzesku
Przedszkole

 

Szanowni Rodzice

Zapraszamy do Przedszkola w Nowym Brzesku nowoprzyjęte dzieci z najmłodszej grupy na dni otwarte 12 i 13 czerwca 2019 w godz.15.00-16.00

Wicedyrektor

pasekSzanowni Rodzice !

6 maja 2019 rozpoczęło się uzupełniające postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2019/2020 i będzie trwać do 17 maja 2019 do godz.15.00.

Dysponujemy 22 wolnymi miejscami dla dzieci z roczników 2013, 2014 i 2015.

Rodzice składają wnioski o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydatów warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Rodziców dzieci przedszkolnych obecych i nowoprzyjętych z Panią Psycholog 15 maja 2019 o godz. 17.00 do hali Szkoły Podstawowej w Nowym Brzesku.

Wicedyrektor
pasek


Szanowni Rodzice!

      Informuję,że wszystkie wnioski dotyczące przyjęcia dziecka do Przedszkola w Nowym Brzesku zostały rozpatrzone pozytywnie.

     Proszę w najbliższym czasie o złożenie pisemnego oświadczenia w budynku Przedszkola przy ulicy Krakowskiej 78 w dniach 9-12 kwietnia w godzinach pracy Przedszkola.

       Oświadczenie to dokument potwierdzenia woli zapisu dziecka do Przedszkola w Nowym Brzesku na rok 2019/2020.

                                                                                        

Wicedyrektorpasek

Wycieczka przedszkolaków do Krakowa 

Ósmego marca dzieci z ZPS w Nowym Brzesku, Przedszkola Samorządowego wzięły udział w  wycieczce do Krakowa. W ramach wycieczki  uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez pracowników Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Grupa maluszków i średniaków uczestniczyła w zajęciach pt. „W Królestwie Grzeczności”  połączonych ze zwiedzaniem biblioteki, a grupa starszaków w zajęciach pt. „Tworzenie własnej książeczki z ilustracjami” połączonych również ze zwiedzaniem biblioteki. Panie pokazały dzieciom, jak wygląda wypożyczalnia książek, czytelnia oraz magazyn biblioteczny gdzie dzieci mogły kierować ruchomymi regałami.  Wspólnie z dziećmi wykonały ptaszki metodą origami oraz ilustracje do wiersza J. Brzechwy „Sowa”.

Następnie pojechaliśmy do Filharmonii  im. K. Szymanowskiego w Krakowie na „Lekcję muzyki w kolorze różu i fioletu”.

Pani Melodia, która każdorazowo towarzyszy dzieciom w zajęciach, zabrała najmłodszych w niezwykłe muzyczne podróże. Zapoznała je z instrumentami: Tubą,Lirą, Cymbałami, Skrzypcami; uczyła tańców, wspólnie  bawiła się, grała i śpiewała. Towarzyszyli jej  goście : Pani Klawiaturka , Pan Rytm.  Utwory wykonywane podczas spotkania  tworzyły spójną całość z resztą aktywności. To przeboje muzyki klasycznej, utwory znane i lubiane, przyjazne dzieciom, rozbudzające w nich pozytywne emocje.

 Nie do przecenienia był również kontakt z muzyką graną na „żywych” instrumentach przez zawodowych muzyków.

To był bardzo emocjonujący dzień, pełen różnorodnych wrażeń. Wracaliśmy do przedszkola z piękną, słoneczną pogodą i uśmiechem na ustach.

[ Tekst: E. Wójcik]
pasek


Zasady naboru do Przedszkola i Oddziałów Przedszkolnych
prowadzonych przez Gminę  Nowe Brzesko
na rok szkolny 2019/2020

Szczegółowe informacje i wzory druków znajdują się pod tym linkiem:

 
http://www.nowe-brzesko.pl/pl/206/6842/zasady-naboru-do-przedszkola-i-oddzialow-przedszkolnych-prowadzonych-przez-gmine-nowe-brzesko-na-rok-szkolny-219-22.html

pasekDziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia…”


W dniu 21 lutego 2019 r. w  Przedszkolu Samorządowym w Nowym Brzesku odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki przygotowały program artystyczny. Oprócz montażu słowno - muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne.
 W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Na zakończenie uroczystości dzieci obdarowały swoich „dziadków” własnoręcznie wykonanymi upominkami.

IMG_6772

[Tekst: Justyna Gorzałczany]